Książka dziecięca ma się w naszym kraju bardzo dobrze. Jak grzyby po deszczu wydawane są co chwilę nowe pozycje. Chodzi tu zarówno o te rodzimych autorów, jak i zagraniczne tytuły, które z robiły furorę na całym świecie. Wszyscy rodzice uwielbiający czytać z dziećmi, którzy pragną zaszczepić miłość do książek w swoich pociechach, regularnie sprawdzają co ma w swoich zasobach księgarnia wysyłkowa. A tam nie brakuje naprawdę fantastycznych, mądrych, pełnych ważnych wartości i przesłań, książeczek dla dzieci.

Książeczki dla dzieci w księgarniach wysyłkowych

W każdej księgarni wysyłkowej dział z książkami dla dzieci jest bogato zaopatrzony. W Polsce nie brakuje bowiem wydawnictw, które skupiają się tylko i wyłącznie na propozycjach dla dzieci. Znajdziemy zarówno książeczki dla dzieci w grubych o prawach, których strony są również mocne i sztywne, idealnie nadające się już dla maluchów. To właśnie na takich książeczkach dzieci doświadczają pierwszego kontaktu z literaturą, uczą się przewracać strony. Kolorowe i przyciągające wzrok ilustracje, mądre i przemyślane teksty, to największe atuty tego typu książeczek. Hitem nie tylko w Polsce jest seria o Puciu. ” Pucio mówi pierwsze słowa” oraz ” Pucio uczy się mówić”, których autorem jest logopeda, będąca również pracownikiem naukowym, pani Marta Galewska- Kustra, to prawdziwy bestseller wśród książeczek dla dzieci. Mogą wykorzystać je zarówno profesjonaliści, tacy jak logopedzi czy pedagodzy, na co dzień pracujący z dziećmi mającymi problemy rozwojowe, jak i rodzice. Taka książeczka to doskonały pomysł na prezent dla dziecka, która sprawdza się dużo lepiej niż kolejny pluszak do kolekcji.

Fenomen polskiej literatury dla dzieci

Polacy mają talent do książeczek dla dzieci. „Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy to już fenomen na całym świecie. Pięknie ilustrowana książka pokazująca życie pszczół, oraz to dlaczego są tak ważne dla funkcjonowania całego świata, podbiła również zagraniczne rynki wydawnicze. Kunszt ilustracji autora jest niesamowity. Z przyjemnością oglądają i czytają tą książkę również ludzie dorośli, ponieważ jest fenomenalnie wydana, dopracowana w najmniejszych szczegółach. Zatem warto kupić ją i mieć w domu, by wspólnie z dziećmi spędzać czas na czytaniu naprawdę świetnej literatury. Takie chwile zapadają w pamięć najmłodszym na całe życie. Poza tym pozycja taka jak „Pszczoły” chyba nie może się znudzić.

Hitowe książki dla dzieci z zagranicy

Ale nie tylko nasi autorzy doskonale radzą sobie w tak trudnej materii jakąś książka dla dzieci. Kolejnym światowym fenomenem jest bowiem przepięknie ilustrowana, mające bardziej postać albumu niż książki, „Botanicum”. Wprowadzimy dzięki niej dzieci w fascynujący świat roślin, ucząc o ich różnorodności. Dzieci będą zafascynowane wspaniałymi ilustracjami, przez co na pewno wzrośnie ich apetyt na spędzanie czasu poza domem i obserwowanie roślin w okolicy. Lekturę tej książki można uzupełnić o rodzinną wycieczkę do palmiarni albo ogrodu botanicznego, oczywiście zabierając ze sobą do plecaka ” Botanicum”. Właśnie tak zaszczepia się w dzieciach miłość do książek i do świata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]