Wśród produktów wyprodukowanych przez duńską firmę Lego, szczególne miejsce zajmują klocki Lego Duplo. O ile klocki z innej serii (wyprodukowane przez tę samą firmę) są przeznaczone dla starszych dzieci, o tyle klockami Duplo mogą bez problemu bawić się najmłodsi. Są one dwa razy większe od innych klocków firmy Lego, co uniemożliwia ich przypadkowe połknięcie przez dziecko. Klocki Duplo można zakupić w wielu miejscach. Jednym z nich, jest witryna internetowa salonów empik – strona empik.com

Na stronie empik.com znaleźć można wiele rodzajów klocków Duplo. Jednym z zestawów, jest zestaw Przedszkole, który zawiera 39 klocków, które odtwarzają wygląda przedszkola. Zawierają m.in. figurki postaci, klocki w kształcie jedzenia, książki czy przedmioty służące do higieny takie jak miniaturowe mydło i kubki. Zabawa takim zestawem może być więc znakomitym ćwiczeniem na wyobraźnie dziecka, które obdarowane zostanie takim zestawem – klocki można bowiem układać i aranżować w różne sposoby, co oznacza, że młody użytkownik nie jest niczym ograniczony. Ponadto używając figurek, może samemu wymyślać i odtwarzać różne scenki z życia swojego miniaturowego przedszkola. Warto też dodać, że zestaw „Przedszkole” jest stworzony w taki sposób, że spokojnie mogą bawić się nim zarówno dziewczynki, jak i chłopcy – zresztą wśród miniaturowych ludzików Duplo z tego zestawu, znajdują się zarówno postaci chłopięce, jak i dziewczęce.

Zestaw „przedszkole” można na stronie empik.com zakupić w pakiecie z dwoma innymi zestawami z serii Lego Duplo: zestawem „pociąg z cyferkami” (który może pomóc dzieciom w nauce cyfr) oraz zestawem „moja pierwsza ciężarówka” (w tym zestawie oprócz ciężarówki znajduje się również miniatura bazaru oraz kot). Zakupienie całego takiego pakietu, pozwala w oczywisty sposób zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, a dziecko posiadające aż trzy zestawy może jeszcze bardziej rozwijać swoją wyobraźnie, łącząc ich elementy w taki sposób, w jaki tylko sobie wymarzy.

Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem klocków Lego, dla bardzo małego dziecka – zestawy Duplo, takie jak opisane powyżej przedszkole, są właśnie propozycją tej firmy skierowaną dla najmłodszych. Oczywiście w serwisie empik.com można zakupić też klocki przeznaczone dla nieco starszych – takie jak chociażby seria Star Wars czy Technic. Dla dziecka, które jeszcze nie rozpoczęło swojej przygody z klockami Lego, a przy tym istnieje ryzyko, że jest na tyle małe, że może przypadkowo połknąć drobną część zestawu – klocki Lego Duplo wydają się najważniejszą propozycją. Bardzo możliwe, że młody użytkownik po pewnym czasie używania i zabawy z takim zestawem, później chętniej będzie się bawił właśnie produktami Lego przeznaczonymi dla starszych. Jeśli chcesz podarować dziecko prezent z okazji urodzin lub świąt – warto rozważyć opcję zakupienia klocków Lego, bowiem są one produktem popularnym od wielu lat, który używało już kilka generacji dzieci i nastolatków, do dzisiaj wspominających te czasy z bardzo dużym sentymentem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]