ciąża
fot: pixabay.com

Ciąża to wyjątkowy czas. Jeśli doświadczasz tego po raz pierwszy na pewno często zastanawiasz się, na jakim etapie rozwoju jest teraz twoje dziecko. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/kalkulator-ciazy-zobacz-co-dokladnie-dzieje-sie-z-twoim-cialem/

Rozwój technologiczny umożliwia nam teraz łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej kontrolować, czy dziecko rozwija się prawidłowo. USG robimy obecnie znacznie częściej niż kiedyś. Niekiedy nawet co wizytę możemy zobaczyć na ekranie naszego maluszka. To bardzo wzruszajacy moment. Drugą cudowną rzeczą jest to, że możemy z takiego badania dostać zdjęcie, które będzie piękną pamiątką. Te zaawansowane technologicznie badania pozwoliły tez ustalić szczegółowo, jak wygląda stopniowy rozwój dziecka tydzień po tygodniu. Jeśli chciałabyś wiedzieć, co się dzieje z twoim maluszkiem na bieżąco, skorzystaj z internetowych kalkulatorów ciąży.

Jak korzystać z kalkulatorów ciąży online

Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę frazę „kalkulator ciąży online” i w wynikach u góry pokażą ci się najlepiej oceniane. Wystarczy, że wpiszesz w kalkulator datę swojej ostatniej miesiączki (pierwszy dzień wystąpienia krwawienia), a kalkulator obliczy, w którym tygodniu ciąży jesteś. Oczywiście, musisz wziąć pod uwagę, że są to orientacyjne dane. Najczęściej są bardzo zbliżone do stanu faktycznego, ale jednak trudno oszacować ze stu procentową pewnością, kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia. Nawet twój lekarz ocenia to na podstawie twojego wskazania odnośnie do miesiączki. 

Czego się dowiesz z kalendarza ciąży online

W internetowym kalkulatorze ciąży oprócz informacji na temat obecnego tygodnia ciąży, dowiesz się, jak rozwija się aktualnie twój maluszek. Poznasz przybliżoną jego wagę i długość, najczęściej dla lepszego zobrazowania porównuje się je do wagi owoców lub ich wielkości. Stąd tak często na wczesnym etapie wiele par mówi o swoim dziecku „nasza fasolka”. Poza danymi na temat dziecka możesz przeczytać też o ty, jakim zmianom będzie ulegało twoje ciało. Znajdziesz tam wskazówki, które podpowiedzą ci jak łagodzić dokuczliwe objawy, przypomną o koniecznych badania. 

Przeczytaj też: http://www.gdzieciaki.pl/czy-warto-korzystac-z-warsztatow-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]