Cenne wsparcie w nauce

Nowe badania nad rozwojem dzieci mówią, że oceny nie są najczęściej wymiernym wskaźnikiem ich wiedzy i umiejętności. System szkolny sam w sobie zawiera błędne założenie, że ludzi można masowo edukować. Oczywiście jest to nie do końca prawda. Każdy człowiek, każde dziecko jest indywidualną istotą, która wymaga osobnego traktowania i nauczania. Przecież widać, że niektóre dzieci wykazują zainteresowanie cyferkami inne obrazkami, a jeszcze inne na przykład śpiewaniem.

Jak nadrobić zaległości, które dziecko w naturalny sposób wykazuje? Istnieje na to prosta metoda: nauka i zabawa w jednym. To uniwersalna potrzeba, także u dorosłych. W tego rodzaju nauczaniu specjalizuje się strona Squla.pl

Cenne wsparcie w nauce

Na stronie internetowej Squla.pl znajduje się szereg przemyślanych dla naszych uciech ćwiczeń. Ćwiczenia te liczone są obecnie w kilkudziesięciu tysiącach. Obejmują one swoim materiałem w sposób spójny to, co zakłada Ministerstwo Edukacji Narodowej w swoim programie. Szkoły są często środowiskiem wyjątkowo stresującym i wbrew ich przeznaczeniu niekiedy zajęcia nie sprzyjają przyswajaniu wiedzy. Umysł dziecka, które jest spokojne, które nie ma w momencie nauki negatywnych bodźców, przyswaja materiał edukacyjny szybciej i w trwalszy sposób. Trzeba tutaj dodać, że platforma edukacyjna od firmy Squla.pl daje możliwość wykorzystania jej także, przez nauczycieli na lekcjach. To przyczyni się do zwiększonego zainteresowania dzieci potrzebnymi im informacjami.

Cel więc edukacji poprzez zabawę zostanie spełniony. Jeżeli nasz maluszek ma niższe stopnie z jakiegoś przedmiotu, który jest poza zasięgiem jego naturalnych predyspozycji. Można pomóc mu poprzez wspólną zabawę i gry na przykład po szkole. Czas taki będzie pożytecznie spędzony, tak dla dziecka, jak i dla rodzica. Dziecko będzie szczęśliwsze i wiele niepotrzebnego stresu zostanie zaoszczędzone całej rodzinie. Liczy się to, jak skuteczna jest edukacja. Nauka poprzez gry poszerza horyzonty młodych uczniów w zabawny i ciekawy dla nich sposób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]