Akcesoria dla profesjonalnych plastyków

Wielu rodziców decyduje się obecnie na to, aby zapisać swoje dziecko na dodatkowe zajęcia artystyczne. Dzieci często nie przejawiają ogromnych talentów plastycznych, jednakże malują, wycinają i lepią z pasją i wielkim zaangażowaniem. Takie zajęcia sprawiają im po prostu wiele radości i rodzicom podoba się, że najmłodsi zajmują się czymś twórczym, zamiast grać w gry komputerowe.

Oczywiście, takie zajęcia związane są z koniecznością pokrycia kosztów przez rodziców. Poza samym kursem, musza oni zaopatrzyć dziecko również w farby olejne, plakatowe, akwarele, papiery kolorowe, plastelinę i wiele innych. Najlepiej zakupy robić w sklepach dla artystów, ponieważ tam można dostać w dzisiejszych czasach dosłownie wszystko.

Często młodemu człowiekowi trzeba jeszcze kupić:

  • sztalugę,
  • zestaw pędzli,
  • profesjonalny papier o odpowiedniej fakturze,
  • terpentynę.

Materiały dla plastyków nie należą do tanich. Farba olejna wysokiej jakości potrafi kosztować nawet kilkanaście złotych za jeden kolor. Nie powinno się jednak popadać w przesadę, ponieważ na zajęciach tych dzieci dopiero uczą się malować i przekazywać na płótno, to co widzą oczyma wyobraźni. Lepiej zdecydować się na początek na niewielki zestaw dla młodego plastyka i poczekać, czy dziecku zajęcia przypadną faktycznie do gustu, czy będzie chciało ono w nich dalej uczestniczyć i czy faktycznie będzie przejawiało jakiś talent.

Jakie korzyści czerpią dzieci z takich zajęć?

  • rozwijają bardzo swoją wyobraźnię,
  • uczą się zdolności manualnych,
  • mają szansę na spotkanie ze swoimi rówieśnikami,
  • często objawiają swoje talenty.

Często rodzice zapisują na takie warsztaty już kilkuletnie maluchy. Nie powinno się oczywiście przesadzać. Najlepiej, jeżeli naukę rozpocznie dziecko, które uczy się już w szkole, ponieważ posiada już odpowiednie zdolności i umiejętności, jak posługiwanie się pędzlem, rysowanie, wycinanie, czy lepienie z gliny. Farba olejna z pewnością nie nadaje się dla dziecka pięcioletniego, ponieważ nie jest ono w stanie wykorzystać jej możliwości, a wróci do domu brudne i rodzice nie będą mieli z tego zbyt wielu korzyści.

Na pewno nie można młodego człowieka zmuszać do zajęć plastycznych, ponieważ może spotkać się to z odwrotnym rezultatem. Niekiedy dzieci przejawiają talent, ale ewidentnie nie sprawia im to przyjemności. Częściej na plastykę zapisują się dziewczynki, ponieważ są one bardziej zainteresowane pracami ręcznymi, niż chłopcy. Lepiej poczekać i dać dziecku możliwość wyboru, a z pewnością będzie ono w stanie podjąć go samodzielnie.

Można też zaopatrzyć się w akcesoria plastyczne w warunkach domowych i wspólnie bawić się z dzieckiem, malując, rysując i tworząc. Warto kupić zwykłe farby plakatowe, blok rysunkowy, dobre nożyczki i kolorowe papiery do wycinania. W sklepach można też spotkać piękne kolorowanki tematyczne. Jest to doskonały trening manualny, który wspiera wiele innych umiejętności. Poza tym, dzieci łatwiej wyrażają też swoje uczucia i można je poznać, dzięki ich twórczości. Często wykorzystują to psycholodzy, którzy z nimi pracują.

[Głosów:1    Średnia:5/5]