crossfit
fot. pixabay.com

Obecnie istnieje tyle różnych sportów, które są chętnie uprawiane przez ludzi, że jest w czym wybierać. Najważniejsze jest to, by znaleźć aktywność, która będzie nam sprawiać przyjemność, a regularne treningi nie będą dla nas męczarnią. Jednym z takich sportów jest crossfit. Sprawdź, dlaczego warto się z nim zapoznać!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/crossfit-trening-dla-zaawansowanych/

Crossfit

To uniwersalny program treningowy, który jest przeznaczony dla każdej zdrowej osoby, bez znaczenia w jakiej jest formie oraz jakie ma doświadczenie. Crossfit mogą trenować zarówno osoby początkujące, ale także zaawansowane, gdyż obciążenia w tym sporcie dobierane są indywidualnie do kondycji osoby trenującej go.

Trening crossfitowy opiera się na jednej głównej zasadzie, która brzmi, iż zdrowa osoba powinna osiągnąć sprawność fizyczną w dziesięciu różnych obszarach fizycznych, do których należy wydolność krążeniowo-oddechowa, wytrzymałość, siła, gibkość, moc, szybkość, zwinność, koordynacja, równowaga oraz dokładność.

Cele te można osiągnąć poprzez wykonywanie różnych dyscyplin sportowych, takich jak bieganie, pływanie, podnoszenie ciężarów, robienie brzuszków i pompek, a nawet uderzanie młotem o oponę czy też wskoki na skrzynię.

Trening crossfit

Im więcej ćwiczeń z różnych dyscyplin sportowych dołożymy do swojego planu treningowego, tym lepiej, gdyż kolejna zasada treningów crossfitowych brzmi: ważna jest różnorodność. Sam trening powinien być regularny i intensywny na poziomie różnych ćwiczeń. Trening powinien trwać minimum trzy dni, a każdego dnia należy wykonywać co najmniej przez dwadzieścia minut tzw. workout, a więc intensywne ćwiczenia. Do nich dodaje się piętnaście minut na rozgrzewkę, a także dziesięć minut rozciągania po każdym treningu.

Każde ćwiczenie powinno być wykonywane w obwodach, a więc jedno po drugim z minimalnymi przerwami pomiędzy nimi. Każde ćwiczenie powinno trwać około 2 minut, a po nim powinno następować lżejsze, aby nie obciążać tych samych partii mięśniowych.

Przeczytaj też: http://www.boblo.pl/kolka-gimnastyczne-sprawdz-co-moga-dla-ciebie-zrobic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]