sanek

Dzieci uwielbiają zimę. Prószący śnieg oraz mróz za oknem są dla nich znakomitym powodem do wymyślania nowych form spędzania czasu. Choć dziecięca wyobraźnia nie zna granic i dzieci same sobie doskonale radzą z zorganizowaniem zimowego dnia, wciąż numerem jeden jest jazda na sankach. Wraz z upływem czasu zmienia się tylko wygląd sanek i jakoś materiałów, z których są zrobione. Sanki nadal dają wiele radości.

Jakie sanki dla dziecka wybrać?

Dzieci mogą bezpiecznie korzystać z tradycyjnych sanek od tego momentu, kiedy swobodnie oraz stabilnie siedzą. Na rynku oferta sanek jest obecnie bardzo duża, warto wiedzieć na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Podczas wybierania sanek dla dziecka musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Szukając idealnych sanek musimy zwrócić uwagę na to, czy maluchowi siedzi się w nich wygodnie, czy nie ma ryzyka, że dziecko wypadnie, czy jest możliwość aby je dodatkowo zapiąć, żeby było bezpieczne.

sanki dla dziecka

 

Rodzaje sanek:

Wyróżniamy kilka rodzajów sanek, są to:

  • sanki do ciągnięcia, idealne w sytuacji gdy dziecko będzie podróżowało na sankach głównie z pomocą rodzica. Rzadko będzie zjeżdżało samodzielnie. Wielkość płóz gwarantuje, że sanki nie będą się wywracać i przechylać na boki. Ten typ sanek posiada także miejsce na nogi, dzięki temu dziecko nie będzie niepotrzebnie hamowało. Podstawą wyposażenia jest sznurek do ciągnięcia. Występują też modele z oparciem w tylnej części siedzenia, poprawiające komfort dziecka podczas jazdy.
  • sanki uniwersalne, są to sanki, które łączą ze sobą cechy sanek do zjeżdżania jak i tych do ciągnięcia. Uniwersalne modele posiadają zakończenia w kształcie baranich rogów oraz płozy o szerokości do 3 cm. Ich zaletą będzie waga, należy zwracać uwagę na to by sanki były bardzo lekkie oraz odporne na uszkodzenia.
  • sanki zjazdowe, są to sanki które łączą w sobie możliwość szybkiej jazdy jak i wysoki poziom bezpieczeństwa. Płozy takich modeli sanek z reguły przypominają rurki zaokrąglone na kształt baranich rogów. Konstrukcja sanek do zjeżdżania jest zarówno bardzo lekka oraz wytrzymała. Ich kształt natomiast umożliwia zjeżdżanie w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

Przeczytaj też: Wrotki dziecięce

[Głosów:0    Średnia:0/5]