Witaminy i minerały dla dzieci - na co zwracać uwagę?

Witaminy i minerały dla dzieci to bardzo ważny element zdrowia organizmu, tak samo, jak u dorosłego. Większości z nich organizm nie potrafi sam wytworzyć. Jeśli dieta Twojego dziecka nie jest odpowiednio zbilansowana, a więc nie dostarcza mu wszystkich niezbędnych witamin i minerałów w odpowiednich proporcjach, suplementy mogą być ważnym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie.

W fazie intensywnego wzrostu i rozwoju organów, niedobory w diecie dziecka mogą być poważnym zagrożeniem. Na co zwrócić uwagę, wybierając suplementy dla dzieci?

Preparaty witaminowe stworzone dla dzieci

Najlepiej wybierać multiwitaminy dla dzieci, ponieważ zawierają zbiór witamin i minerałów w odpowiednich dla nich proporcjach. Decydując się na taki produkt zyskujemy pewność, że dziecko otrzyma od nas wszystkie witaminy i minerały, jakich potrzebuje do rozwoju i nie musimy sami zbierać tej wiedzy..

Smak i zapach

Często preparaty witaminowe tworzone są w postaci syropów, dzięki czemu łatwiej je podawać, szczególnie małym dzieciom. Poza wysoką jakością i sprawdzonym producentem, warto pamiętać o smaku i zapachu takiego syropu – walory smakowe ułatwiają podawanie preparatu dzieciom. Jednym z suplementów, który ma bardzo dobry smak jest Sanostol Tran. Szczególne znaczenie ma to np. w przypadku tranu, którego smak nie należy do najbardziej lubianych przez dzieci.

Odpowiednie witaminy

Dzieciom niezbędne jest szereg witamin i mikroelementów, dzięki którym mogą one prawidłowo się rozwijać. Są to wszystkie witaminy z grupy B, kwas foliowy, witamina A, C, D, E, K oraz wapń, fosfor, cynk, magnez oraz żelazo. W zależności od wieku dziecka i jego diety, wszystkie te witaminy powinny być podawane w odpowiednich proporcjach, aby pomóc, a nie zaszkodzić naszemu maluchowi.

Uwaga!

Stosowanie suplementów diety „na wszelki wypadek” w diecie dziecka jest niewskazane!

suplement diety przezroczysty_teksty B

[Głosów:1    Średnia:5/5]