praca w domu

Praca w domu to nie lada wyzwanie. Jeszcze tak niedawno była to kwestia wyboru, jednak z obecną sytuacją na świecie jest to codzienność dla wielu osób. Jak odpowiednio się do niej przygotować znak zapytania idealny wskazówki na to, w jaki sposób przygotować się do pracy zdalnej przygotował Paweł Tkaczyk, ekspert do spraw marketingu. Przekonajmy się co proponuje specjalista, osobom wykonującym pracę zdalną.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/praca-w-domu/

Praca zdalna – 3 rady jak się przygotować

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim utrzymanie odpowiedniego rytmu, troska o rytuały przejściowe oraz rozdzielenie stref przeznaczonych na pracę oraz odpoczynek. Ten ostatni element, pomimo tego że może wydawać się błahy, jest niezwykle ważne. Z badań wynika, że osobom, które na stałe pracują w domu, najbardziej doskwierał brak wyraźnej granicy między życiem prywatnym ,a biznesowym. Możemy temu zaradzić! 

Wyznaczmy sobie miejsce, w którym tylko i wyłącznie będziemy wykonywać obowiązki związane z pracą. Jeżeli najdzie nas ochota na obejrzenie serialu. Odejdźmy od biurka i połóżmy się na kanapie. Szczególnie odradzamy, aby w momencie wykonywania pracy zdalnej pracować w łóżku. Najlepiej jest potraktować się jak zwykłą pracę. Wstać rano, zjeść śniadanie, ubrać się i zabrać się do wykonywania obowiązków. Dzięki takim wskazówkom praca zdalna będzie o wiele łatwiejsza. 

Paweł Tkaczyk dodaję, że: ” Człowiek generalnie bardzo nie lubi zmian, a obecnie spadły na nas dość gwałtowne. Zróbmy wszystko, aby zachować tyle swoich przyzwyczajeń, ile tylko możemy. Dbając o te z pozoru mało znaczące szczegóły sprawdzisz, że adaptacja do nowego przyjdzie o wiele łatwiej „.

3 polskie aplikacje, które ułatwią ci zmiany w pracy 

Paweł Tkaczyk proponuje 3 rozwiązania, które ułatwią nam zmianę, czyli w tym przypadku pracę w domu. Są to: 

1. Fortask – narzędzie do organizacji projektów i zadań

Sprawdza się idealnie jako narzędzie do samoorganizacji, w przypadku kiedy pracujemy Nad stworzeniem kursu online czy realizacji samodzielnie projektu. Jest to darmowy program dla trzech osób. udział w większej liczby osób jest bowiem platyny.

2. Timecamp – odmierzanie czasu pracy

Jest to narzędzie, które łatwie nam samodyscyplinę. Jeżeli mamy przed sobą pierwsze tygodnie pracy zdalnej i nie wiemy w jaki sposób się za to zabrać, będzie to idealne rozwiązanie. Bardzo często zdarza się, że trudno jest nam narzucić sobie samemu reżim skupionej pracy nad zadaniem. Nie mamy przecież świadomości, że stoi za nami szef, który groźnie spojrzy jeżeli zbyt długo będziemy rozmawiać w kuchni z kolegą. Dzięki aplikacji możemy samodzielnie ustawić ile czasu spędzimy nad konkretnym zadaniem. Aplikacja darmowa dla jednej osoby. 

3. Teamdeck – podział pracy zespołu 

Jest to aplikacja do delegalizacji zadań w ramach zespołów stacjonarnych oraz zdalnych. Dzięki niemu możemy rozdzielić się zadaniami, sprawdzić jak przebiega ich realizacja, interweniować, jeżeli pojawi się kryzys, oraz wiele wiele innych. Program ułatwia również analizę zasobów oraz planowanie na przyszłość.

Zobacz też: http://www.boblo.pl/jak-sprzedawac-suplementy-diety/

[Głosów:0    Średnia:0/5]