Kupujemy wózek i fotelik samochodowy

Wybór wózka dziecięcego oraz fotelika samochodowego to jeden z najważniejszych wyborów przed jakimi stają młodzi rodzice. Kiedy nasze dziecko rodzi się i dorasta jest mu potrzebny, dla jego własnego bezpieczeństwa. Na rynku mamy ogromny wybór fotelików samochodowych oraz wózków dziecięcych. Tak duża ilość dostępnych produktów może często spowodować, że nie wiemy, który model ostatecznie wybrać. Dlatego dobrze jest przed zakupem zorientować się jaki model wózka czy fotelika dziecięcego wybrać.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • na co zwracać uwagę przy zakupie fotelika samochodowego
  • na co zwracać uwage przy zakupie wózka dziecięcego
  • jak znaleźć dobry sklep dziecięcy

Dokonując zakupu wózka dziecięcego czy fotelika samochodowego musimy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo naszego dziecka. Ponadto sprzęty te powinny być funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu każdego dnia, dlatego nie warto wybierać ich w ciemno i poszukać takiego który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Jak wybrać praktyczne i funkcjonalne wózki dziecięce

Jak wspominaliśmy już wcześniej, wybór wózków dziecięcych jest naprawdę bardzo duży. Dlatego dobrze jest zasięgnąć opinii osób, które mają już dzieci i mogą nam polecić konkretne modele wózków dziecięcych. Na rynku znajdziemy między innymi wózki 3 w 1, które składają się z gondoli dla dziecka najmłodszego, wózka parasolki, oraz fotelika samochodowego. Przeznaczone są dla młodszych dzieci, co nie zmienia faktu, że taki zakup jest bardzo opłacalny. Z drugiej strony, wybierając wózek dziecięcy należy brać pod uwagę, czy jesteśmy rodzicami aktywnymi. W bloku z windą, wózek dziecięcy o dużej wadze nie będzie dla nas problemem. Jeśli mieszkamy w bloku, gdzie nie ma windy i będziemy musieli ten wózek nosić ze sobą w razie potrzeby do góry, lub jeśli nie mamy wózkowni, będzie to dla nas spore wyzwanie. Kiedy dziecko zaczyna już chodzić, możemy przerzucić się na nieco lżejszy wózek spacerowy, bądź wózek parasolkę. Takie wózki są zwykle składane i ważą nieco mniej.

Ważny jest też materiał, z którego wykonane jest pokrycie wózka w środku. Ważne by był to materiał naturalny i nie powodował podrażnień u dziecka ani alergii. Dobrze też, jeśli można go wyjąć i po prostu wyprać. Istotne są także dodatkowe akcesoria, takie jak osłona przed deszczem czy moskitiera, która pozwala osłonić dziecko przed owadami.

Jak wybrać foteliki samochodowe i na co zwracać uwagę

Przy wyborze fotelika samochodowego należy zwracać przede wszystkim uwagę na atesty bezpieczeństwa oraz to, czy fotelik samochodowy dostosowany jest do wieku oraz wagi dziecka ,ponieważ inny fotelik samochodowy kupimy dla niemowlęcia, a inny fotelik dla dziecka, które ma określony wzrost i wagę, np. małego przedszkolaka. Dobrze jest wybierać foteliki samochodowe, które cieszą się dobrą opinią w Internecie lub wśród znajomych. Należy pamiętać o bardzo ważnej kwestii jaką jest ewentualne uszkodzenie fotelika samochodowego w trakcie ewentualnego zdarzenia drogowego. Jeśli dziecko uczestnicy wraz z nami w zdarzeniu drogowym typu wypadek czy stłuczka, to należy gruntownie potem zbadać taki fotelik samochodowy i sprawdzić czy nie uległ on uszkodzeniu. Nasze dziecko w żadnym wypadku nie może jeździć w foteliku, które uległo uszkodzeniom mechanicznym, ponieważ znacznie maleje bezpieczeństwo dziecka w takim foteliku.

Sklep dziecięcy – idealne miejsce na nasze poszukiwania

Wózki spacerowe i foteliki samochodowe warto obejrzeć przed zakupem. Wtedy wiemy, na co się decydujemy. Jeżeli jednak jesteśmy zdecydowani na konkretny typ lub model, możemy z powodzeniem zrobić zakupy w sklepie internetowym. Internetowy sklep dziecięcy, to miejsce, gdzie poza fotelikami samochodowymi i wózkami dziecięcymi kupimy również niezbędne akcesoria, zabawki dziecięce i inne artykuły dziecięce. Jednym z takich sklepów jest https://tobisklep.pl/. Jest to sklep internetowy mający szeroki asortyment, w tym wielofunkcyjne wózki, ale też zabawki kreatywne dla dzieci w każdym wieku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]