Jak urządzić kącik przedszkolaka

Skoro tutaj trafiłeś to oznacza to, że zastanawiasz się jak urządzić kącik przedszkolaka. To jak powinien wyglądać pokój dziecięcy zależy od płci Twojej pociechy, ale i od zainteresowań Twojego dziecka. Zaleca się aby pokoje dla dzieci utrzymane były w jasnych kolorach. W tym celu wielu rodziców decyduje się na pomalowanie ścian na biało, bądź na jasne pastele. Jedną ze ścian można ozdobić za pomocą motywu z ulubionej bajki Twojego dziecka. Można też nakleić popularne w tych czasach figury geometryczne, paski, kropki, itd.

Co sprawdzi się w pokoju przedszkolaka?

Bardzo dobrze w pokojach dziecięcych sprawdzą się też antyramy i obrazy, albo mapa świata z doczepionymi zwierzątkami. Warto pomyśleć o łóżku, które nie tylko ma być wygodne, ale i ma się ładnie prezentować. Jeśli urządzasz pokój dla dziewczynki, to warto zakupić łóżko z baldachimem, pod którymi Twoja córka poczuje się jak księżniczka. Jeśli natomiast szukasz unikatowego łóżka dla chłopca, to warto rozejrzeć się za posłaniem w kształcie samochodu.

Zabawki w dziecięcym pokoju

Kącik zabaw dla przedszkolaka powinien zawierać też stoliczek z krzesełkiem, oba dostosowane do wzrostu dziecka. Każdy przedszkolak lubi rysować, stąd warto go umieścić w pobliżu okna, żeby padało na niego jak najwięcej naturalnego światła. Przedmioty i dodatki do pokoju dziecka są niezwykle istotnym elementem wnętrza. Przeglądając katalogi natrafić można na dywaniki z ciekawymi wzorami, huśtawki sufitowe, namioty do pokoju, interesujące wzory lamp, poduszki, domki dla lalek, modne w ostatnim czasie makramy, szmaciane lalki, misie, skrzynie na zabawki i wiele innych.

Bardzo dobrym pomysłem będzie również zakup konika na biegunach, tradycyjnej zabawki, która na pewno szybko się nie znudzi. Jeśli już zdecydujesz się na motyw przewodni pokoju przedszkolaka, pomyśl również o kupnie gier edukacyjnych dla Twojego dziecka. Na rynku znaleźć można ich wiele, są one dostosowane do wieku i pozytywnie wpływają na rozwój malucha. Jeśli nadal masz wątpliwości i nie wiesz jak urządzić kącik przedszkolaka, warto udać się do projektanta wnętrz, który wspomoże Cię dobrą radą i podzieli się swoim doświadczeniem.

Pomysły na urządzenie kącika dla przedszkolaka znajdziesz w sklepie https://www.hoplik.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]