Rozszerzanie diety niemowlaka

Według zaleceń warto karmić nasze pociechy wyłącznie piersią przez pierwsze 6 miesięcy. Jest to bardzo ważne i zdrowe zarówno dla dziecka, jak i dla kobiety. Pokarm matki zawiera cenne składniki, witaminy i białka odpornościowe, chroniąc w ten sposób przed wieloma, różnymi chorobami. Wraz z rozwojem maluszka warto jednak rozpocząć przygodę z urozmaicaniem diety i stopniowo wprowadzać nowe produkty.

Eksperci od żywienia niemowląt nieustannie podejmują dyskusje, próbując wskazać najlepszy czas. Najnowsze wytyczne wskazują na okres między 17. a 26. tygodniem życia. Zgodnie z tymi danymi, pierwsze próby wprowadzania pokarmów stałych powinny nastąpić po skończeniu przez niemowlę czwartego miesiąca, ale nie później niż po zakończeniu szóstego miesiąca życia. Drugie półrocze to okres intensywnego poznawania nowych smaków. Dziecko uczy się żuć i gryźć, dlatego należy zmieniać konsystencją podawanych dań.

Wielu rodziców staje przed dylematem od czego zacząć? Przede wszystkim od warzyw. Na początek najlepsze są: marchew, dynia i ziemniak. Po warzywach przychodzi kolej na owoce, najlepiej jabłko. W diecie dziecka niezbędne jest tez mięso (królik, kurczak, cielęcina), jajko oraz ryby. Nie powinno zabraknąć też produktów mlecznych (jogurty naturalne) oraz produktów zbożowych.

Często młodzi rodzice zastanawiają się jakie zupki i obiadki dla dzieci kupować, bądź przygotowywać? Wychodząc naprzeciw zabieganym rodzicom, producenci żywności dla niemowląt oferują szeroką gamę produktów. Sklep internetowy z zupkami dla dzieci bdsklep.pl ma w swojej ofercie różne dania mięsno-warzywne. Najważniejsze jest to, że dostępne tutaj produkty są bezpieczne, przygotowywane ze składników, pochodzących z upraw kontrolowanych i ekologicznych. Dzięki temu pozbawione są wszelkich niekorzystnych i szkodliwych dla zdrowia dodatków chemicznych, czy nawozów sztucznych. Ponadto każdy produkt zawiera informację dotyczącą wieku, od którego może być spożywany, co jest bardzo dużym ułatwieniem. Gotowa zupka dla dziecka jest żywnością zdrową i w pełni przebadaną. Dokonując takich wyborów mamy pewność, że podajemy dzieciom to, co najlepsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]