taras

Wielu osobom wydaje się, że urządzenie dużej powierzchni to bułka z masłem, ponieważ mamy całą paletę możliwości. Okazuje się, że wcale tak nie jest. Często im większa przestrzeń tym większy problem z zastosowaniem mebli, dodatków czy kolorystyki. Jeżeli jesteś osobą, która posiada spory balkon i nie wie w jaki sposób go urządzić. Pomożemy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/urzadzanie-duzego-balkonu/

Urządzenie dużej przestrzeni

Na większym balkonie czy też tarasie możesz sobie pozwolić na więcej mebli czy też te, w większym rozmiarze. To samo tyczy się dodatków, roślin, a także dekoracji. Jednak pomimo temu na pewno będziemy mieli wrażenie, że przestrzeń jest pusta. Zaczniesz przez to dodawać więcej dodatków czy też akcesori, a w rezultacie na Twoim balkonie pojawi się cała masa gratów, które niepotrzebnie tam stoją. Czy jest sposób, aby tego uniknąć? Stosuj się do pewnej zasady: „Im większy metraż, tym większe meble”.

Meble są zdecydowanie jednym z największych aspektów balkonu. Poza kanapą możemy postawić tam również fotele czy nawet wiszący hamak. Będzie to wyglądało naprawdę spektakularnie. Dodajmy na balkon również lampki. Teraz wystarczy tylko kocyk, butelka wina i romantyczne piosenki i będziemy mogli spędzić tam romantyczny wieczór ze swoim ukochanym, bez zbędnego wydawania pieniędzy na wyjście na miasto.

Postaw sobie na początku pytanie: „Do czego chcesz wykorzystać swój balkon?”, „Jaką ma pełnić funkcję?”. Być może poza relaksem chcesz, aby było to miejsce dla twojego pupila. Jeżeli masz psa lub kota, możesz zagospodarować przestrzeń na balkonie również dla nich.

Aranżacje tarasu lub balkonu

Ważną rzeczą, którą musisz zrobić jest zainspirowanie się. Zacznij przeglądać zdjęcia w sieci oraz te w magazynach. Pytaj znajomych lub sąsiadów, których tarasy czy balkony Ci się podobają. Zacznij działać! Jeżeli nie będziesz miał dobrego planu, całe przygotowanie może okazać się porażką.

Zobacz też: http://www.boblo.pl/jak-zabrac-sie-za-wiosenne-porzadki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]