dziecięce atrakcje weselne
fot. pexels.com

Jeśli organizujecie wesele, na którym będzie dużo dzieci to warto, abyście jako gospodarze zadbali o ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Będzie to dobre rozwiązanie nie tylko dla samych dzieci, ale też dla ich rodziców czy opiekunów, którzy dzięki temu będą mogli zaangażować się w weselną zabawę.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/weselna-zabawa-nie-musi-byc-dla-dzieci-nudna-zadbaj-o-to-kreatywnymi-zabawami/

Skorzystaj z animatorek

Zabawy i atrakcje dla dzieci to jedno. W Internecie można znaleźć wiele pomysłów na rozmaite atrakcje dla najmłodszych. Należy jednak pamiętać, że dobry pomysł na zabawę to jedno, a druga kwestia to to, że ktoś musi tymi zabawami i dziećmi nadzorować, zarządzać. Warto skorzystać z pomocy animatorki lub nawet kilku animatorek, jeśli dzieci na weselu będzie dużo. Dzięki temu gospodarze wesela, czyli para młoda, jak i goście, którzy przyszli z dziećmi mogą być naprawdę spokojni jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi i w spokoju mogą bawić się na weselu.

Sala zabaw

Na dużych salach weselnych bardzo często można znaleźć mniejszą salę zabaw dla dzieci. Często sale są dwupiętrowe i właśnie na piętrze wyżej jest miejsce wydzielone dla dzieci. W takich salach zabaw są przeróżne atrakcje dla najmłodszych, które są realizowane pod opieką opiekunek. To również dobre rozwiązanie, a od animatorek różni się tym, że w salach zabaw nad dziećmi po prostu sprawuje się opiekę, a animatorki są bardziej zaangażowane w zabawę z dziećmi.

Dzieci na weselu

Wcale nie musi być tak, że jeśli mówimy o dzieciach na weselu, to tylko w takim kontekście, że zajmuje się nimi animatorka czy opiekunka na sali zabaw. Śmiało można zorganizować atrakcję dla dzieci, która będzie jednocześnie fajnym doświadczeniem i wspomnieniem dla dorosłych. Jak to zrobić? Można np. wynająć maskotkę, którą dzieci lubią i zrobić im taką niespodziankę, że przychodzi ona na salę i tańczy wraz z dziećmi. To też idealny czas, aby fotograf ujął na zdjęciach małe pociechy.

Ważne jest jednak, aby nie zostawiać dzieci samych sobie, nawet jeśli są pod opieką opiekunów. Warto dopytywać maluchy czy dobrze się bawią i czy zaaklimatyzowały się w grupie.

Przeczytaj też: http://www.boblo.pl/pomysly-na-kreatywne-zabawy-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]