Rynek zabawek każdego dnia zalewany jest propozycjami nowych produktów, które mają wzbudzić zainteresowanie dzieci już od pierwszych miesięcy ich życia. Obecnie możemy przebierać bez końca w nowoczesnych, pięknych zabawkach, aby zapewnić naszym pociechom to, co według nas sprawdzi się najlepiej. W natłoku codziennych obowiązków zapominamy jednak często o tym, by zadbać także o ich prawidłowy rozwój. Już od najmłodszych lat możemy podsuwać im zabawki edukacyjne dla niemowląt, które nie tylko bawią, ale – co równie ważne – w przystępny sposób uczą dziecko otaczającego je świata.

Zabawki edukacyjne dla dzieci to produkty zaprojektowane z myślą o wspomaganiu rozwoju motorycznego maluchów, uczeniu ich korzystania z poszczególnych zmysłów i rozwijania podstawowych umiejętności poprzez zabawę. Na rynku można ich znaleźć coraz więcej – poniżej prezentujemy trzy rozwiązania, które zwróciły naszą uwagę.

Przeplatanka Cotoons

Przeplatanka od Smoby to doskonały sposób na stymulację zmysłów oraz pracę nad koordynacją malucha. Przesuwając koraliki po poręczach zabawki, dziecko nawet nie zauważa, jak rozwija się jego koordynacja ruchowa. Dodatkowo utrudnienie stanowi fakt, że przeplatanka posiada okrągłą podstawę, dzięki czemu przy każdym poruszeniu chwieje się i obraca.

Tego typu zabawka edukacyjna świetnie sprawdzi się już u półrocznego dziecka – mówi specjalista sklepu linkbaby.pl. – Wesołe zdjęcie postaci z serii „Cotoons” i radosne kolory przykuwają wzrok malucha i zachęcają go do zabawy, a wydawane przez zabawkę dźwięki stymulują dodatkowo słuch dziecka.

Muzyczny stoliczek edukacyjny dla dziecka Kinderplay

Ta kolorowa zabawka edukacyjna zapozna dziecko z często spotykanymi dźwiękami, takimi jak szczekanie psa, pianie koguta, dzwonek telefonu czy dzwonka domowego. Dźwięki są wywoływane przez naciśnięcie konkretnego przycisku, co pozwala maluchowi ćwiczyć nie tylko koordynację ruchową, ale także rozpoznawanie kształtów i pamięć. Dodatkowo stoliczek można ustawić w trzech różnych trybach: głośnym, cichym i zupełnie bez dźwięku.

Z tej zabawki edukacyjnej z powodzeniem skorzystają maluszki – muszą jedynie umieć samodzielnie siedzieć.

Samochód kształtów od Smoby

Samochód kształtów to klasyk wśród zabawek. Uczy dziecka rozpoznawać podstawowe kształty takie jak trójkąt, okrąg czy kwadrat. Dzięki dopasowywaniu elementów do odpowiednich otworów oraz możliwości łączenia klocków w łańcuch, zabawka pozwala także ćwiczyć zmysł dotyku. Wesołe kolory i wizerunku postaci z serii „Cotoons” dodatkowo przykuwają wzrok malucha.

Zabawki edukacyjne dla niemowlaka to świetny sposób na zabawę połączoną z nauką – mówi ekspert z linkbaby.pl. – Za pomocą takich rozwiązań możemy dbać o to, by otoczenie naszego dziecka było przyjazne i ciekawe, ale również nie zapominamy o aspekcie edukacyjnym. Nie od dziś przecież wiadomo, że pewne umiejętności powinniśmy ćwiczyć od najmłodszych lat, kiedy nasz mózg jest chłonny i głodny wiedzy.

Jeśli więc mamy możliwość zakupu zabawki edukacyjnej, warto to rozważyć – gwarantujemy, że będzie ona bawić malucha równie mocno, co zwykła zabawka, a jej wartość edukacyjna będzie znacznie wyższa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]