Wybór przedszkola to prawdziwe wyzwanie. Poznaj wskazówki, które Ci pomogą

Aby wybrać dobre przedszkole w Poznaniu należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Wypuszczenie malucha z gniazda jest stresujące nie tylko dla niego, ale i dla rodzica. Dlatego podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, aby dokonać wyboru szybciej, być zadowolonym w przyszłości, a nasza pociecha wstawała co rano z uśmiechem na buzi.

Lokalizacja

Dobre przedszkole w Poznaniu powinno mieć dostęp do terenów zielonych, parku lub ogrodów. Zabawa i zajęcia na świeżym powietrzu z pewnością wpłyną pozytywnie na rozwój dziecka, jego zdrowie oraz rozbudzą ciekawość świata. Kontakt z przyrodą, obserwowanie procesów w niej zachodzących będą z pewnością stymulujące. Być może Twoja pociecha odkryje w sobie małego biologa!

Kadra

Każdy z nas pamięta jakiegoś nauczyciela. Niektórych wspominamy, bo stali się dla nas wzorem do naśladowania, mentorem. Niestety, często w pamięć zapadają te mniej przyjemne przykłady. Musimy zdać sobie sprawę, że pierwsze wrażenie zetknięcia się dziecka z systemem szkolnictwa może być niezwykle stresujące. Dlatego postawmy na solidnych specjalistów, którzy posiadają zarówno wiedzę jak i pasję. Takich, którzy kochają pracę z dziećmi. Dzięki temu zapewnimy dobry start naszym latoroślom, a one nie będą od samego początku zrażone do figury nauczyciela.

Różnorodność zajęć

Dzieci szybko się nudzą, a ich nastroje bywają bardzo zmienne. Monotonia i nuda będą dla nich zdecydowanie bardziej męczące niż dla nas, a my przecież zdecydowanie nie przepadamy za stanami zawieszenia i jednostajności. Dlatego dobre przedszkole w Poznaniu powinno odznaczać się szeroką ofertą edukacyjną – wychowania fizycznego, rytmiki, zajęć logopedycznych, języków obcych oraz z różnych dziedzin nauki.

Dieta

Współcześnie świadomość dotycząca odpowiednich nawyków żywieniowych wzrasta. To dobrze, ale nie oznacza to, że mamy stracić czujność. Sklepy nadal pełne są produktów wysoko przetworzonych, dosładzanych, tak chemicznych, że niewiele mają wspólnego z prawdziwym jedzeniem. A przecież dieta to podstawa zrównoważonego rozwoju i zdrowia. Dlatego powinieneś wybrać takie przedszkole, które zapewni Twojemu dziecku posiłki na najwyższym poziomie, zdrowe, pyszne i różnorodne. Warto przed zapisaniem pociechy dopytać o przykładowe menu i możliwości zmienienia go w przypadku nietolerancji pokarmowej lub alergii. Niegdyś był to duży problem, dziś na szczęście coraz więcej miejsc zapewnia odpowiedni system żywienia.

Języki obce

Bez angielskiego ani rusz! Pracujący rodzice na pewno zdają sobie sprawę, że znajomość języków obcych jest wysoko cenioną umiejętnością, a język angielski to absolutna podstawa. Starsze pokolenia często nie miały możliwości nauki różnych języków, dlatego dziś natrafiają na przeszkody, przy np. poszukiwaniu pracy. Nie odbierajmy naszym pociechom szansy, pomóżmy im już teraz, wybierając dobre przedszkole w Poznaniu z ofertą nastawioną na naukę angielskiego. Będzie to dobra baza dla dalszego doszkalania się w tej dziedzinie, a dodatkowo ułatwimy im dalszą edukację.

Zrób coś dla siebie

Choć bywa to trudne, nie możemy zapomnieć, że wychowujemy dzieci nie dla siebie, ale dla świata. Zwróciła na to uwagę Unia Europejska, wprowadzając w życie Strategię Lizbońską. Pisze o tym Aneta Sobotka wspominając o celach edukacji przedszkolnej wykraczających poza samo dobro dzieci. Są nimi: wzrost zatrudnienia, podnoszenie jakości edukacji, wyrównywanie szans oraz zachęcanie do posiadania większej ilości dzieci. Ostatecznie dzięki istnieniu edukacji przedszkolnej rodzic może realizować się zawodowo. Zatem wybierając przedszkole dla swojej pociechy, starajmy się pamiętać także o sobie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]