Spray, puder czy maskara do włosów – triki na szybkie zamaskowanie odrostów

Szukasz sposobu na szybkie i skuteczne zamaskowanie odrostów bez użycia inwazyjnych preparatów? Dobrze trafiłaś! Jeżeli nie chcesz obciążać swoich włosów zbyt częstym farbowaniem, ale czujesz się niekomfortowo, widząc swoją fryzurę, możesz sięgnąć po rozwiązania kompromisowe – koloryzację półtrwałą lub preparaty do błyskawicznego retuszu odrostów.

Jednodniowa koloryzacja i szybkie maskowanie odrostów

Szybko zmywalne koloryzacje z użyciem tonerów, płukanek, barwiących kredek, pudrów koloryzujących, sprayów czy maskar do włosów to hit obecnego sezonu. Kobiety, chcąc szybko zmienić kolor włosów, nie muszą poddawać się radykalnej koloryzacji – sekret tkwi w umiejętnym użyciu produktów maskujących, które utrzymują się na włosach do pierwszego mycia. Preparaty koloryzujące, które do niedawna były zarezerwowane dla modelek wybiegowych, mogą znaleźć się w twoim domu. Skorzystaj z ich właściwości i zaadaptuj do własnych potrzeb.
Zabawy kolorem, maskowanie odrostów, odświeżanie koloru – wszystko pozostaje w zasięgu twoich rąk.

Pudry w kamieniu do włosów

Koloryzujące pudry do włosów, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, to ciekawa propozycja dla osób poszukujących krótkotrwałej, bezpiecznej koloryzacji. Nakładanie produktu na włosy nie różni się od aplikacji pudru do twarzy. Niestety, taka forma koloryzacji nie jest zbyt praktyczna. Puder transferuje na ubrania, pozostawiając na nich pigment koloru i nieestetyczne plamy. Nałożony na włosy daje matowe wykończenie i nie wygląda naturalnie. W ostateczności sprawdzi się do szybkich poprawek mających na celu maskowanie odrostów.
Pudry w kamieniu zostały intencjonalnie zaprojektowane dla osób poszukujących szalonych, imprezowych kolorów. Jeżeli szukasz produktu, dzięki któremu wyczarujesz fajny wakacyjny look, puder do włosów z pewnością spełni twoje oczekiwania.

Spray do błyskawicznego retuszu odrostów

Maskowanie odrostów jeszcze nigdy nie było tak proste. O ile puder maskujący nie sprawdzi się w roli doraźnego retuszera odrostów, o tyle spray Magic Retouch wydaje się stworzony z myślą o osobach zmagających się z problemem odrastających, siwych włosów. Preparat od L’Oreal Paris jest wygodny w użytkowaniu i nie matowi włosów. Wystarczy spryskać włosy u nasady, aby perfekcyjnie ujednolicić ich kolor i ukryć niewygodne, siwe odrosty.
Oczywiście, jak wszystkie produkty do koloryzacji jednodniowej, Magic Retouch wypłukuje się z włosów po pierwszym umyciu.

Maskara do włosów

Maskara do włosów to produkt, którego użycie przysparza najwięcej problemów. Sięgając po preparat do jednodniowej koloryzacji, na pewno nie chciałabyś poświęcać dużo czasu na jego aplikację. Barwienie włosów przy pomocy tuszu, np. Aqua Color Hair Mascara od Kryolan, odbywa się na mokro, co wydaje się dość niekomfortowe. Z drugiej strony nakładając preparat na pasma, możesz mieć pełną kontrolę nad produktem i dokładnie dozować jego ilość. W przypadku pudru w kamieniu aplikacja nie jest tak precyzyjna, dlatego końcowe efekty zabiegu mogą nas rozczarować. Maskowanie odrostów przy pomocy maskary nie zajmuje wiele czasu, ale wymaga specjalnych warunków. Aplikując spray, potrzebujesz zaledwie kilku sekund, aby cieszyć się pełnym i intensywnym kolorem. Używając maskary, musisz poczekać na wyschnięcie włosów i dopiero wtedy możesz ocenić efekt.

Maskara, spray oraz puder do włosów to produkty, które warto znać. Jeżeli lubisz farbować włosy, ale wiesz, że częsta koloryzacja jest szkodliwa dla twojej fryzury, koniecznie wykorzystaj potencjał jednodniowych preparatów koloryzujących.

[Głosów:21    Średnia:2.5/5]