Wózek wielofunkcyjny – czym się charakteryzuje? Podpowiadamy!

0
1275

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków dziecięcych. Do najbardziej popularnych należą te wielofunkcyjne 2w1 i 3w1. Poniżej przedstawimy najistotniejsze informacje na ich temat i podpowiadamy gdzie szukać dobrych modeli.

Wózek wielofunkcyjny 2w1

Ten rodzaj wózka charakteryzuje się zestawem gondola, spacerówka. Oczywiście do nich dochodzi jeszcze stelaż na który poszczególny element będzie nałożony. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, ponieważ zapewnia opiekunom jak i dziecku stały dostęp do wózka od okresu niemowlęcego do ok 3 lat. Pierwsza zakładana jest oczywiście gondola, w której podróżują najmniejsze dzieci. Zazwyczaj zmienia się ją na spacerówkę w momencie gdzie maluch zaczyna już stabilnie siedzieć. Jednak jeśli rozmiary gondoli na to pozwolą i będzie ona miała regulowane oparcie to spokojnie można z niej korzystać dłużej. Z kolei spacerówka posłuży na okres większej aktywności dziecka, które będzie już na etapie poznawania świata i krótszych drzemek. Warto przy zakupie wózka sprawdzać jaka jest opcja regulacji oparcia. Bardzo dobrze sprawdzi się to rozkładane do pozycji leżącej. Dzięki temu także drzemki będą komfortowe.

Wózek wielofunkcyjny 3w1

Ten rodzaj wózka jest bardzo podobny do powyżej opisywanego. Również składa się z gondoli, spacerówki i stelaża. Dodać tu jednak należy jeszcze jeden element, mianowicie nosidło służące również jako fotelik samochodowy. Co więcej można je również założyć na stelaż co daje dodatkową możliwość przemieszczania się z dzieckiem bez konieczności wożenia ze sobą dodatkowego elementu. Wózek 3w1 w związku z czym jest jeszcze bardziej funkcjonalny, ponieważ jego zakup uwalnia rodzica od dodatkowych kosztów, które trzeba by ponosić w przypadku wyboru wózka pojedynczego.

Wózek polecanych firm Adamex, Bebetto, Baby Designe – gdzie kupić?

Wózki popularnych marek tak jak i wiele innych znaleźć można w wielu sklepach zajmujących się sprzedażą produktów związanych z dziećmi. Są to sklepy zarówno stacjonarne jak i internetowe jak np. https://zakupydladzieci.pl/pl/c/BABY-DESING/167. Nie ulega jednak wątpliwości, że znacznie większą ofertą mogą pochwalić się te drugie. Wszystko przez to, że katalogi internetowe nie potrzebują fizycznego miejsca. Tak jak dzieje się w przypadku punktów stacjonarnych. Tam najzwyczajniej nie starcza powierzchni na wystawienie wszystkich produktów z oferty wielu producentów. Właśnie dlatego na odbiór wybranego modelu należy poczekać. Skoro więc i tu i tu należy poczekać na zrealizowanie zamówienia, to należy sprawdzić gdzie oferta jest korzystniejsza. Mowa tu nie tylko o aspekcie finansowym, ale także o ilości dodatkowych elementów wchodzących w skład wybranego zestawu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]