Stylizacja włosów może okazać się nie lada wyzwaniem. Najpierw udajemy się do salonu fryzjerskiego, oddając się w ręce profesjonalisty. Po stosunkowo długim czasie opuszczamy salon z większym bądź mniejszym zadowoleniem. Zazwyczaj jednak praca fryzjera okazuje się być bardzo trudna, a czasem niemożliwa do odtworzenia w domu. Lakier do włosów? Produkty do stylizacji? Spray do włosów? Co sprawia, że efekt po wyjściu od fryzjera jest tak wyjątkowy? Ważna jest nie tylko stylizacja, ale i pielęgnacja włosów. Być może istnieją uniwersalne wskazówki, niosące pomoc zarówno kobietom jak i mężczyznom? Postanowiliśmy to sprawdzić, a o poradę zapytaliśmy specjalistów z Salon Expert

Co zrobić, aby stylizacja włosów w domu była prostsza?

Stylizacja włosów często kojarzyć się może z pracą profesjonalisty, który poświęcił lata na zdobycie tajemnej wiedzy. Posiadanie modnej fryzury wymaga jednak tak naprawdę codziennej stylizacji, a także pielęgnacji. Niewielu ludzi może pozwolić sobie na codzienne korzystanie z usług fryzjera. Można jest podjąć kilka kroków, które sprawią, że stylizacja włosów stanie się prostsza i mniej czasochłonna.

Oto kilka wskazówek dla wszystkich pragnących cieszyć się dobrze ułożonymi włosami każdego dnia:

  • Wybieraj sprawdzone kosmetyki – aby stylizacja włosów była efektowna i bezpieczna wybieraj tylko profesjonalne produkty. Kupując pierwszy lepszy kosmetyk ze sklepowej półki narażamy włosy na nadmierne obciążenie.
  • Dobierz kosmetyki do rodzaju włosów –  w zależności od tego, czy Twoje włosy są krótkie czy długie, proste czy kręcone, wymagają by sięgać po specjalnie dedykowane produkty do stylizacji. L’Oréal Professionnel wypuściło na rynek kilka innowacyjnych kosmetyków, przeznaczonych właśnie do różnego rodzaju włosów.
  • Kup drugie lusterko – ta rada wydaje się być zabawnie prosta, jednak posiadanie lusterka, które umożliwi podglądanie efektów stylizacji włosów z tyłu, może okazać się bezcenne
  • Odwiedzaj regularnie fryzjera – niestety, ale wszystko co dobre szybko się kończy. Z upływem dni włosy stają się coraz dłuższe, oklapnięte, a fryzura, która jeszcze kilka tygodni temu wyglądała rewelacyjnie, staje się praktycznie niewidoczna. Stylizacja włosów w domu możliwa jest tylko dzięki dobrze obciętym włosom, którym specjalista nadał kształt. Czy tego chcemy czy nie, taką czynność powinno powtarzać się mniej więcej co miesiąc.

Pielęgnacja włosów nie mniej ważna

Produkty do stylizacji włosów mogą niestety niszczyć strukturę włosa, a także cebulki. Jeżeli używasz kosmetyków obciążających, dodatkowo w zbyt dużych ilościach, włosy z każdym dniem robią się słabsze i bardziej wysuszone. Dlatego tak ważnym elementem jest odpowiednia i regularna pielęgnacja włosów. Jeżeli Twoje włosy narażone są na codzienną dawkę lakieru do włosów, sprayu i innych kosmetyków, zaopatrz się w wysokiej jakości odżywki do codziennego stosowania. Dodatkowo bardzo korzystne mogą okazać się wykonywane raz w tygodniu, 20-minutowe domowe zabiegi SPA dla włosów, przy użyciu odpowiedniej maski odżywiająco – regenerującej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]