Leżaczek - połączenie czynności opieki nad dzieckiem z innymi zajęciami

Leżaczek to niezwykle przydatny element dla każdej kobiety, która nie chce rezygnować z wykonywania różnego rodzaju czynności, a przy tym zależy jej na bliskości jej dziecka. Maluszka można umiejscowić w leżaczku w pobliżu mamy, a tym samym istnieje możliwość łączenia czynności opieki nad dzieckiem z innymi zajęciami. To gadżet mobilny, który nie zajmuje wiele miejsca, więc o wiele przyjemniej jest z niego korzystać, aniżeli z łóżeczka bądź wózka. To również zaleta w przypadku podróży, gdyż można go bez problemu ze sobą wszędzie zabrać. co więcej, wielogodzinne noszenie na rękach dziecka może nadwyrężać kręgosłup kobiety, zatem ten wielofunkcyjny gadżet przynosi również ulgę w tym zakresie.

Przeznaczenie leżaczków

Oferta rynku jest bardzo bogata jeśli chodzi o leżaczki. Mają one przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo dziecka podczas braku bezpośredniej obecności matki. Zapewniają to głównie odpowiednie pasy, uniemożliwiające wypadnięcie dziecka. Jednocześnie zadaniem leżaczków jest zajęcie dziecka, tak, aby pozostawione samo sobie, nie odczuwało znużenia. Leżaczek to obecnie nie tylko przedmiot, w którym umiejscawia się maluszka i odkłada na bok. Współczesne modele łączą w sobie cechy huśtawki, kołyski, łóżeczka itp. Oczywiście można liczyć na różnego rodzaju uatrakcyjnienia w postaci, np. przewieszonych zabawek, wgranych melodyjek czy też funkcji wibracji bądź automatycznego kołysania.

Na co zwrócić uwagę kupując leżaczek?

Ważną kwestią jest odpowiedni dobór w zależności od wieku i masy ciała dziecka. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup większego leżaczka dla mniejszego dziecka, aniżeli wkładanie zbyt dużego dziecka, przekraczającego dopuszczalny ciężar do zbyt małego leżaczka. Z pewnością będzie to niekomfortowe dla maluszka, który będzie odczuwał ścisk, ale co gorsza może to być nawet niebezpieczne i spowodować, np. przewrócenie się leżaczka. Obecnie można zakupić także leżaczki regulowane, które „rosną z dzieckiem”, i które wraz z upływem czasu można samodzielnie odpowiednio dopasowywać do wielkości i masy ciała dziecka. To bardzo korzystne rozwiązanie.

Kupując leżaczek warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję – ważne by był stabilny, a jednocześnie lekki i tym samym bardziej mobilny.Warto zdecydować się na leżaczek z regulacją oparcia. Optymalna jest trójstopniowa regulacja, która zapewnia dziecku możliwość przyjęcia pozycji leżącej, siedzącej bądź półsiedzącej.

Dobrze, gdy istnieje również możliwość zdjęcia pokrowca leżaczka w celu wyprania go. To duże udogodnienie, a zabrudzenia z pewnością będą się pojawiały.

[Głosów:1    Średnia:5/5]