Każdy rodzic kilkumiesięcznego malucha zadaje sobie pytanie, jak wybrać odpowiednie krzesełko do karmienia dziecka. A wybór krzesełka nie jest ani prosty, ani taki jednoznaczny, choć na rynku jest wiele produktów i każdy swoje krzesełko zachwala.

Ciężko jest stwierdzić, które z oferowanych krzesełek do karmienia będzie tym właściwym, odpowiadającym dziecku. Pamiętajmy też, że krzesełko przede wszystkim powinno zapewnić prawidłowy rozwój naszego dziecka. Jedni stawiają więc na minimalizm, inni na liczne funkcje takiego fotelika. Jest jednak kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego krzesełka.

Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Krzesełko zapewniające dziecku zdrowy, prawidłowy rozwój, powinno przede wszystkim zapewnić wsparcie pleców dziecka na wysokości łopatek. Musi zapewniać swobodne ruchy górnej części ciała oraz powinno mieć regulowaną wysokość i głębokość siedziska, a także być wyposażone w odpowiednie podparcie dla stóp i być stabilne. Blat stolika zintegrowanego z krzesełkiem powinien być na tyle duży, by można było bez problemu postawić na nim talerzyk. Zamiast stałego blatu praktyczna jest zdejmowana tacka, którą można umyć. Blat, który można wysuwać, ułatwia zdecydowanie wyjęcie dziecka z krzesełka.

Siedzisko natomiast musi być dość miękkie, wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. Trzeba zwrócić uwagę na zabezpieczenia. Konieczne są tutaj szelki – co najmniej na bioderka, a najlepiej pięciopunktowe. Takie szelki przytrzymują także ramionka dziecka. Nie pozwolą więc, żeby maluch samodzielnie wyszedł z krzesełka. Ważny jest też pasek lub przegródka między nóżkami. Dziecko nie wysunie się z krzesełka dołem. To bardzo ważne, bo gwarantuje duże bezpieczeństwo malucha. Krzesełko do karmienia nie może się kiwać i przesuwać. Dziecko musi siedzieć pewnie i bezpiecznie.

To przede wszystkim jest najważniejsze. Na dalszym miejscu jest wybór kolorystyki i design. Warto sprawdzić na: krzesełko do karmienia askot.pl/kategoria-produktu/pokoik-dzieciecy/krzeselka/krzeselka-do-karmienia

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCukrzyca typu I
Następny artykułChlamydia