kaszel - jak leczyć u dziecka?

Kaszel jest dolegliwością, znaną każdemu. Jednak kaszel, kaszlowi nierówny. Wyróżniamy różne rodzaje kaszlu, najczęściej występującym kaszlem u dzieci jest kaszel: suchy, mokry i alergiczny.

Podstawą, żeby pozbyć się przykrej dolegliwości jest poprawne rozpoznanie i zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Kaszel, mimo ze jest męczący, mało kto za nim przepada, odgrywa bardzo ważną i pozytywną rolę. Poprzez kaszel, nasz układ oddechowy jest odpowiednio chroniony przed dostaniem się do niego różnych drobnoustrojów. Poprzez kaszel pozbywamy się również zanieczyszczeń, które się dostały do dróg oddechowych.

Kaszel, który się pojawia od czasu do czasu, nie jest niepokojący, problem pojawia się dopiero wtedy, gdy staje się przewlekłą dolegliwością. Rodzice dzieci, które ciągle kaszlą nie powinny bagatelizować problemu i jak najszybciej udać się do lekarza na wizytę, żeby upewnić się, czy na pewno nic złego się nie dzieje.

Przeczytaj też: http://www.boblo.pl/skaza-bialkowa-alergia-pokarmowa-u-dzieci-jak-sie-objawia/

Rodzaje kaszlu u dzieci

Podstawowy podział kaszlu, dzieli się ze względu na czas utrzymywania się u pacjenta kłopotliwej dolegliwości.

  • kaszel ostry, to taki rodzaj kaszlu, które charakteryzuje się średnio-długim okresem utrzymywania, zazwyczaj jest to poniżej 3 tygodni.
  • kaszel podostry możemy rozpoznać po tym, że utrzymuje się przez 3-8 tygodni.
  • kaszel przewlekły jest wtedy, gdy pacjent męczy się z nim powyżej 8 tygodni.

Drugi podział kaszlu, dzieli się ze względu na przyczynę dolegliwości. Wyróżniamy wtedy:

  • kaszel mokry,
  • kaszel suchy,
  • kaszel krtaniowy,
  • kaszel alergiczny,
  • kaszel psychogenny.

Jeżeli chcemy by kaszel został poprawnie wyleczony, podstawą jest znalezienie jego przyczyny. Dopiero wtedy leczenie będzie skuteczne. Dzieci, które borykają się z astmą powinny stosować leki rozszerzające oskrzela lub preparaty przeciwzapalne, z kolei dzieci u których kaszel pojawił się na skutek zakażenia bakteryjnego, powinny zacząć przyjmować antybiotyk.

Aby dziecko poczuło ulgę od początku leczenia, powinno być dodatkowo zastosowane leczenie objawowe, czyli takie które zmniejszy nasilenie lub usunie kaszel.

Źródło: https://akademiamalucha.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]