Klocki, które są jednymi z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, mogą być świetnym pomysłem na prezent dla dziewczynek. Pomimo pojawienia się na rynku wielu zabawek interaktywnych, dobra passa klocków nie mija. Idea wciąż jest taka sama, jednak zmienia się ich forma oraz techniki łączenia. Warto zwrócić uwagę szczególnie na klocki edukacyjne. Dzięki nim małe konstruktorki nie tylko spędzą wiele godzin na świetnej zabawie, ale przy okazji będą mogły się wiele nauczyć. Klocki edukacyjne pobudzają wyobraźnię, poprawiają zdolności manualne oraz wpływają na kreatywność.

Morphun Junior Pastel

Klocki konstrukcyjne Morphun dają możliwość tworzenia nieskończonej ilości różnorodnych konstrukcji. Nawet najmłodsze dziewczynki zwracają dużą uwagę na walory estetyczne zabawek, dlatego zestawy klocków Morphun Junior Pastel to wybór idealny dla małych konstruktorek, które będą zachwycone pastelowymi kolorami elementów. Te klocki zapewnią wielogodzinne zajęcie, do którego będą chciały wracać każdego dnia. Do zestawów dołączone są instrukcje, które prezentują, jak w prosty sposób można stworzyć kotka, rybkę, kaczuszkę, a nawet króliczka czy kucyka. Możliwe jest kupno klocków Morphun Junior Pastel w różowym pudełku, które ułatwi sprzątanie po skończonej zabawie. Elementy mają kształty trójkątów, kwadratów i kół, wszystkie są równej wielkości. Przeznaczone są dla dziewczynek czteroletnich i starszych. 

Morphun Junior Starter Rainbow

Zestawy Morphun Junior Starter Rainbow to klocki konstrukcyjne we wszystkich kolorach tęczy. Są idealne zarówno dla początkujących konstruktorek jak i tych, które mają już inne zestawy klocków Morphun. Dołączone instrukcje pokazują sposoby tworzenia podstawowych oraz bardziej zaawansowanych konstrukcji. Z elementów można ułożyć zwierzątka, pojazdy oraz inne ciekawe obiekty. Klocki można nakładać jeden na drugi lub łączyć je na zasadzie puzzli. Zestawy nadają się do łączenia z innymi klockami tego samego producenta, ale również produkowanych inne marki. Daje to o wiele większe możliwości tworzenia niż tradycyjne komplety. Klockami mogą się bawić nawet trzyletnie dzieci – wielkość elementów (kwadraty, trójkąty, koła) uniemożliwiają ich połknięcie. 

Klocki Obludarium

Klocki Obludarium zapewnią małym dziewczynkom wiele radości. Są to klocki, które bardzo różnią się od tradycyjnych między innymi nietypowymi elementami a także sposobem ich łączenia i ilością możliwych kombinacji. W zestawie znajduje się korpus i wiele części ciała, które można ze sobą łączyć i tworzyć niespotykane na co dzień zwierzęta, które przybierać mogą różne pozy. Korpus posiada specjalne otwory, do których wciska się poszczególne części ciała, aż usłyszy się charakterystyczny dźwięk. Klocki Obludarium to klocki edukacyjne, które pomogą najmłodszym przyswoić nazwy poszczególnych części ciała. Dzięki dużej ilości elementów oraz poprzez łączenie zestawów, stworzyć można całe ZOO składające się z samych niepowtarzalnych okazów, a zabawa nie będzie miała końca. Klocki 3D to atrakcja, z której korzystać mogą dzieci już od trzeciego roku życia.

Za pomocą klocków edukacyjnych dziewczynki będą mogły stworzyć nie tylko zwierzątka, ale również różnorodne obiekty, które potem wykorzystają do zabawy z lalkami lub misiami. Tradycyjne zabawy w dom lub sklep staną się jeszcze większą radością niż przedtem – klockami można handlować lub zbudować z nich ladę zza której wydawane będą towary. Opcji jest wiele – wystarczy odpowiedni zestaw i wyobraźnia.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]