Jak zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu?

Współcześni rodzice dobrze znają ten problem: dzieci najchętniej spędzają czas przed telewizorem i komputerem i nie da się namówić je do zabawy na dworze. Tymczasem jest to bardzo ważne dla ich rozwoju i zdrowia, rozwoju psychoruchowego, motoryki oraz dla budowania odporności – każde dziecko powinno każdego dnia spędzać przynajmniej godzinę na dworze, bez względu na pogodę. Jak je do tego zachęcić?

Spacery mogą być nudne

Spacerowanie to na pewno dobry sposób na „zmuszenie” dziecka do przebywania na świeżym powietrzu, ale sprawdza się to tylko w przypadku młodszych pociech. Również wspólne zabawy z rodzicami mogą być ciekawe tylko na początku – starsze dzieci już nie będą czerpać z tego takiej frajdy, zresztą mało który rodzic ma na to czas. Znakomitym rozwiązaniem mogą być za to drewniane place zabaw dla dzieci czy ich pojedyncze elementy, oferowane na stronie http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/drewniane-place-zabaw-dla-dzieci. Każdy rodzic, który zdecyduje się na zamontowanie w ogrodzie choćby pojedynczej zjeżdżalni czy huśtawki, może mieć pewność, że jego dziecko nie będzie już spędzało godzin w zamkniętych pomieszczeniach.

Zabawa i rozwój

Wszystkie elementy takich placów zabaw obmyślane są w taki sposób, by gwarantować dzieciom maksymalną frajdę. Zabawa jest na tyle przyjemna, że nie trzeba obawiać się, iż maluchy szybko się nią znudzą, nie grozi to nawet w przypadku najbardziej wybrednych dzieciaków. Bujać się na huśtawce czy zjeżdżać na zjeżdżalni można bez końca, zwłaszcza w wesołym towarzystwie rówieśników. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dzieci oddawały się takim zabawom przez dużą część dnia, gdyż wyjdzie im to tylko na dobre. Będą ćwiczyć swą sprawność i koordynację ruchową, czerpać świeże powietrze, hartować swój organizm i poprawiać wytrzymałość mięśni oraz kości. Będzie to znakomite wsparcie ich rozwoju, a także… pomoże zapobiec otyłości, na którą obecnie cierpi ogromna ilość dzieci. Place są bezpieczne, dzieciom więc nic nie grozi nawet podczas najbardziej szalonej zabawy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]