Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotelika samochodowego dla dziecka

Jeśli zamierzasz przewozić swoje dziecko samochodem, to fotelik samochodowy na przykład Britax Romer King II Ls, to rzecz absolutnie niezbędna i wymagana. Obowiązek przewożenia dziecka w foteliku nakłada polskie prawo drogowe. Wręcz niedopuszczalnym jest, aby malucha przewozić na kolanie lub poduszce, bo jest to nie tylko nierozważne, ale też skrajnie niebezpieczne.

Fotelik samochodowy to obowiązkowe wyposażenie.

Samochód do najpopularniejsza i najchętniej przez nas wybierana forma komunikacji. Szybko, wygodnie, na czas. Jeśli jesteś rodzicem, czy opiekunem, to musisz zadbać o komfort i bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy. Do przedszkola, czy do szkoły maluch musi być przewożony w foteliku, na przykład tym marki Britax Romer King II Ls. Ten obowiązek nakłada polskie prawo o ruchu drogowym, w którym wyraźnie napisane jest, że dziecko musi być w nim przewożone, aż nie osiągnie wzrostu 150 cm. Nawet do czwartego roku życia powinno być przewożone tyłem do kierunku jazdy, ale tylko na tylnym siedzeniu. Z przodu jest to praktyka niedopuszczalna i niebezpieczna. Fotelik samochodowy nie jest tylko przedmiotem, który trzeba mieć. Przede wszystkim ma on zapewnić bezpieczeństwo jazdy, dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem oraz jakością. Fotelik nie może być kupowany na wyrost, a jeśli kupujesz fotelik z drugiej ręki to sprawdź jego właściciela, by nie okazało się, że fotelik jest powypadkowy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotelika samochodowego?

Przede wszystkim sprawdzaj, czy fotelik samochodowy, który chcesz kupić posiada potrzebne atesty i testy zderzeniowe. Każdy fotelik powinien mieć określone takie parametry, posiada go na przykład fotelik Britax Romer King II Ls.

Zwracaj uwagę na to, czy fotelik ma możliwość zamontowania go tyłem do kierunku jazdy. Wygodną opcją są tak zwane foteliki obrotowe, które można ustawić przodem i tyłem do kierunku jazdy. Taka opcja ułatwia także wyciąganie dziecka z fotelika, gdyż można go ustawić przodem do drzwi.

Ponadto foteliki muszą być odpowiednio wyprofilowane, by zwłaszcza maluchom do 4 roku życia zapewnić komfort siedzenia w nim. W tym czasie – zwłaszcza podczas wypadku – na urazy narażona jest głowa i szyja dziecka, dlatego odpowiednie wyprofilowanie oraz wysokość nagłówka pełnią ważną rolę.

Nie oszczędzaj na foteliku samochodowym, zwłaszcza, jeśli podróżujesz z dzieckiem codziennie. Zainwestuj w fotelik, który ma dodatkowe funkcję ochronne. Fakt, że uważasz siebie za dobrego kierowcę niestety nie zawsze ma znaczenie na polskich drogach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]