domek ogrodowy dla dzieci

Chcecie zachęcić dziecko do zabawy w ogrodzie? Idealnie do tego celu sprawdzi się domek ogrodowy! Poniżej podpowiadamy jak wybrać odpowiedni

Wiosna i coraz cieplejsze temperatury za oknem sprzyjają zabawie na świeżym powietrzu. Niestety aby zachęcić dziecko do zabawy na dworze nie wystarczy piękna pogoda. Należy mu również zapewnić możliwość zabawy. Znakomicie w tym celu sprawdzają się domki ogrodowe dla dzieci. Obecnie w sklepach można spotkać ogrodowe domki dla dzieci, które różnią się między sobą zarówno ceną, materiałem z jakiego zostały wykonane, wielkością czy też aspektem bezpieczeństwa. Aby nie pogubić się w gąszczu możliwości poniżej podpowiadamy jak wybrać odpowiedni domek ogrodowy dla waszych pociech.

Jakie są rodzaje domków ogrodowych dla dzieci?

Ogrodowe domki dla dzieci występują w kilku wariantach. Pierwszy to domki ogrodowe wolnostojące. Jest to najbardziej klasyczny rodzaj, który sprawdza się w przypadku dzieci w każdym wieku. Pod względem wizualnym przypomina on normalny domek w mniejszej skali i posiada oczywiście okna jak i też przestronne drzwi. Niektóre z modeli mogą być też wyposażone w dodatkowy taras. Tego rodzaju domki ogrodowe dla dzieci z tarasem lub też bez można znaleźć tutaj.

Inny rodzaj stanowią domki ogrodowe modułowe. Jest to rozwiązanie, które ma służyć przez dłuższy czas i niejako rosnąć z dzieckiem. Jak sama nazwa wskazuje do domków modułowych można dokładać dodatkowe elementy lub też usuwać obecne i w ten sposób zmieniać domek w zależności od potrzeb dziecka. Oczywiście zakup modułów do takiego domku ogrodowego może nieść za sobą dodatkowe koszty to jednak pozwala dziecku na dłużej cieszyć się z zabawki.

Ostatni rodzaj to domki dla dzieci osadzone na słupach. Imitują one domki na drzewie i skierowane są raczej dla nieco większych dzieci. Tego rodzaju domki zawsze wyposażone są w specjalną drabinkę, która umożliwia dziecku dostanie się do wnętrza. W przypadku domków ogrodowych na słupkach atutem może być możliwość zagospodarowania miejsca zaraz pod domkiem – na przykład poprzez montaż piaskownicy. Może to mieć znaczenie w przypadku ograniczonej ilości miejsca w ogrodzie.

Z jakiego materiału są wykonane domki ogrodowe dla dzieci?

Domki ogrodowe wykonane mogą być zasadniczo z dwóch materiałów – plastiku albo też drewna. Wybór konkretnego materiału niesie za sobą oczywiście pewne zalety ale również nie jest pozbawiony wad. I tak domki wykonane z plastiku mogą pochwalić się lekką konstrukcją i występują w bardzo bogatej palecie kolorów. Często ich wygląd nawiązuje również do motywów z bajek. Łatwo je przenieść z miejsca na miejsce i nie wymagają dodatkowej konserwacji. Niestety w lecie mogą one dość szybko się nagrzewać.

Natomiast domki ogrodowe z drewna mają klasyczny wygląd i są bardzo stabilne. Drewno jest niezwykle wytrzymałe jednak wymaga impregnacji aby cały czas zachować swój wygląd i właściwości.

Jakie wymiary powinien mieć domek ogrodowy?

Dokonując wyboru domku ogrodowego dla dzieci nie wolno zapomnieć o jego wymiarach. Nie można bowiem kupić ani zbyt małego ani tez za dużego modelu. Tutaj dużo zależy od miejsca w ogrodzie jak i też wieku waszej pociechy. W przypadku dzieci do trzeciego roku życia przyjmuje się, że optymalny będzie domek o wymiarach metr na metr. Dla nieco starszych dobrze sprawdzą się domki nieco większe, jak na przykład 1.5m na 1.5 metra. Oczywiście reguła jest jedna – im starsze dziecko tym większego domku ogrodowego będzie potrzebować.

[Głosów:2    Średnia:5/5]