bielizna dla dziecka
fot. pexels.com

O dzieci należy dbać również ubierając je. Nie chcąc narażać dziecko na zimno albo przegrzanie dobieramy mu odpowiedni strój, kierując się panującą pogodą i aktualną temperaturą. Bardzo ważne w codziennym ubieraniu dziecka, jest dobranie mu odpowiedniej bielizny.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/bielizna-dla-dzieci/

Nie tylko majtki i skarpetki

Oczywiście podstawowymi elementami garderoby bieliźnianej waszych dzieci są majtki i skarpetki. Zwłaszcza takie, które są w różne wzorki i kolorki, aby wasze dziecko chętniej je nosiło. Te elementy garderoby to konieczność, gdy dziecko już wyrosło z pieluszek.

Poza majtkami i skarpetkami dziecko powinno mieć jeszcze inne elementy bieliźniane, które będzie nosić w zależności od pory roku i temperatury. Tymi elementami są podkoszulki, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopczyka, rajstopki oraz kalesony.

Podkoszulka, rajstopy lub kalesony dziecko będzie głównie nosić podczas chłodniejszych dni. Jednakże to bardzo ważne elementy, które będą chronić dziecko przed chłodem, zwłaszcza nerki dziecka, które są podatne na zaziębienie!

Dziecko nie chce nosić bielizny

Jeśli twoje dziecko nie chce nosić bielizny, widocznie ma ku temu jakiś powód. Postaraj się wyciągnąć z dziecka, dlaczego nie chce zakładać elementów bielizny. Być może jakieś części tej garderoby je drapią albo podrażniają? Pamiętaj, aby wycinać metki z dziecięcej bielizny, ponieważ to najbardziej drażniący element!

Jeśli z kolei jest to inny powód, warto się dowiedzieć od dziecka, o co chodzi. Być może nie odpowiadają mu wzorki lub kolory tej części garderoby. A może po prostu przegrzewasz dziecko? Spróbuj się dowiedzieć, w czym tkwi problem i wytłumacz swojemu maluchowi, dlaczego noszenie bielizny jest ważne i jaki ma cel.

Pamiętaj również, że do części bieliźnianej u dziewczynek z czasem dojdzie również pierwszy stanik. Postaraj się odpowiednio przygotować swoją córkę do tego etapu, aby nie czuła się zawstydzona, gdy do niego dojdzie, ponieważ to dla niej może być krępujący etap.

Przeczytaj też: http://www.boblo.pl/dzieciece-kosmetyki-do-makijazu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]