zabawki dla dzieci
fot. pexels.com

Dzieci są niezwykle różne – jedne są niczym oaza spokoju, a inne nie mogą przez chwilę usiedzieć w miejscu. Jakie zabawki najlepiej sprawdzą się dla dzieci bardzo aktywnych? Zobacz i przekonaj się, że w idealny sposób pomagają wyładować dziecięcą energię!

Zobacz też: http://jegoego.pl/zabawki-dla-dzieci-z-adhd/

Czy zabawki dla dzieci nadaktywnych powinny być inne

Zaznaczona ,,inność’’ zabawek dla nadaktywnych dzieci dotyczy tego, że powinny one angażujące aktywność ruchową dziecka. Takie zabawki są najlepsze jeśli chodzi o wyładowanie energii dziecka. Wielu rodziców stara się zmusić nadaktywne dzieci do zabaw spokojnych, skupiających się na wykorzystaniu myślenia. Tymczasem u dzieci nadaktywnych zdecydowanie lepiej sprawdzają się zabawy, jak zostało wspomniane powyżej, wykorzystujące ich nadmiar energii.

Przykłady zabaw dla nadaktywnego dziecka:

  • Wszystkie zabawy typu chowanego czy berek będą wręcz idealne. O to chodzi, aby dziecko wybiegało się i zmęczyło. Później jest mu zwyczajnie łatwiej funkcjonować, a też lepiej przyswaja wiedzę. Swoją energię spożytkuje w aktywnej zabawie, a później jest w stanie skupić się umysłowo, ponieważ na bieganie nie ma już siły.
  • Twister – tę zabawkę znają chyba wszyscy. Jest też wiele jej zamienników, a można również samodzielnie stworzyć zamienniki. Zabawa polega na układaniu dłoni i stóp na wyznaczone wcześniej pola. Taka zabawa idealnie pożytkuje energię.
  • Taniec – warto zaangażować dziecko do zabaw, w które opierają się na ruchach tanecznych. Śmiało takie zabawy można ,,ubrać’’ w zabawy typu taneczne show czy taneczne kalambury. Taniec zawsze wymaga włożyć w niego mnóstwo energii.

Jakich zabawek unikać?

Nie jest powiedziane, że pewnych zabawek całkowicie należy unikać. Chodzi raczej o to, że w zabawy umysłowe i stricte na skupienie nie należy angażować dziecka wtedy, gdy ma w sobie bardzo dużo energii. Najpierw warto z dzieckiem pobawić się w zabawy, które wymagają dużej aktywności fizycznej, a dopiero później zaangażować je w zabawy spokojniejsze. Wtedy też dobrze jest wybierać zabawy, które mają na celu edukowanie dziecka. Wiele dzieciom, po aktywności fizycznej, bardzo dobrze przychodzi skupienie się i nauka.

Przeczytaj też: http://www.boblo.pl/jak-wybrac-dobre-buty-dla-dziecka-na-wedrowki-w-gorach/ 

[Głosów:2    Średnia:2/5]