dziecięce choroby
fot. pexels.com

Rodzice, którzy wysyłają swoje dzieci do żłobka i przedszkola bardzo często stresują się tym, że ich pociecha przyniesie do domu poważną chorobę. Zwłaszcza, że nie wszystkie mają objawy widoczne od razu, a więc ryzyko zarażenia się od innych dzieci, u których nie ma objawów, jest bardzo wysokie. Istnieje kilka chorób, które dzieci powinny przejść we wczesnym wieku, gdyż są wówczas łagodniejsze.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/objawy-bostonki-u-dzieci/

Choroby, które trzeba przejść

Istnieje wiele chorób, które najlepiej, aby dziecko przeszło we wczesnym wieku. Wówczas przechodzi je łagodniej niż gdy będzie już osobą dorosłą. Do takich chorób należy między innymi ospa. Współcześni rodzice organizują nawet ospa party, w trakcie którego przychodzą ze swoim zdrowym dzieckiem do dziecka chorego na ospę, aby mogło się zarazić i mieć już z głowy tę chorobę.

Bostonka

Ta choroba również należy do grona chorób, na które zachoruje się raz i dalej ma się już spokój. U dzieci zdarza się ona bardzo często, jednakże jej objawy bywają różne i dlatego rodzice muszą bacznie obserwować swoje pociechy. Najlepiej po prostu udać się do lekarza, który dokładnie zdiagnozuje na co choruje nasze dziecko i zapisze odpowiednie lekarstwa.

Świnka, różyczka, odra

Te choroby to również klasyczne dziecięce przypadki, na które choruje większość dzieci. Ich objawy są znacznie łagodniejsze w wieku dziecięcym, aniżeli dla dorosłych, którzy mają problemy i o wiele ciężej znoszą te choroby zakaźne.

Dzieci, oczywiście poza znienawidzonym przymusem siedzenia w domu, przechodzą je w miarę łagodnie i bardzo szybko wracają do formy. Niemniej jednak, należy pamiętać, żeby będąc rodzicem, nie podejmować żadnych pochopnych działań, które nie były skonsultowane z lekarzem i nie leczyć dziecka na własną rękę! Nieodpowiednie podejście do choroby lub złe zdiagnozowanie objawów przez rodziców może prowadzić do tragedii!

Drodzy rodzice, zawsze konsultujcie się z lekarzem w przypadku choroby waszego dziecka! Nie podejmujcie sami decyzji, zwłaszcza w zakresie podawanych lekarstw!

Zobacz też: http://www.ladnie-mieszkaj.pl/wybieramy-odpowiedni-kominek/

[Głosów:0    Średnia:0/5]