Czym są otulacze bambusowe?

0
2045

Kiedy dziecko jest maleńkie, otulacz jest jednym z akcesoriów, które wydają się wręcz niezbędne. Zapewnia bezpieczeństwo i przyjemnie okrywa maluszka.

Skóra dziecka jest bardzo delikatna, więc wszystko, co ma z nią kontakt, musi być w pełni bezpieczne. Dotyczy to każdej tkaniny, z jaką ma kontakt dziecko, począwszy od ubranek, przez kocyki, na pościeli kończąc.

Dlaczego warto mieć otulacz?

Noworodek najbezpieczniej się czuje wtedy, kiedy jest ciasno opatulony. To przywołuje skojarzenie z brzuszkiem mamy. Jak sama nazwa wskazuje, otulacz służy do tego, by dziecko otulić. Najbardziej przydaje się w pierwszych kilku miesiącach życia. Sama ich konstrukcja jest bardzo prosta. W większości przypadków przypominają dużą kwadratową chustę. Otulacz nie tylko uspokaja dziecko, ale też redukuje kolki, pomaga wprowadzić rutynę i ułatwia zasypianie.

W zależności od tego, jaki model otulacza wybierzemy, może on posłużyć także starszemu dziecku. Może się nim przykryć, wykorzystać na plaży lub basenie. Wybierając otulacz, musimy sprawdzić tkaninę, z jakiej jest zrobiony. Najlepsze materiały dla maleństwa to bawełna i bambus. Jednak przez swoje właściwości, to bambus w ostatnich latach stał się bardziej popularny.

W czym otulacze bambusowe są lepsze od bawełnianych?

otulacze bambusowe

Zarówno bawełna, jak i bambus to tkaniny naturalne. Nie będą podrażniać skóry maluszka, a to już dużo. Ale warto po nie sięgnąć także z wielu innych powodów. O ile właściwości bawełny są powszechnie znane, o tyle bambusa niekoniecznie. Sprawdźmy zatem, dlaczego jest taki wyjątkowy. Przede wszystkim bambus zapewnia dobrą termoregulację, skóra może oddychać, nie przegrzewa się i nie poci. Mało tego potrafi aż o 60% lepiej pochłaniać wilgoć niż bawełna. Oprócz tego bambus ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Co ciekawe, tkaniny bambusowe będą chronić przed promieniowaniem UV, więc po otulacz możemy sięgnąć nawet latem w słoneczny dzień i okryć dziecko w trakcie drzemki.

Gdzie go kupić?

Wybierając produkty dla dzieci, za każdym razem powinniśmy dokładnie analizować składy. Otulacz niejednokrotnie będzie mieć bezpośredni kontakt ze skórą, więc poza tym, że będzie z dobrego materiału, nie może być w nim żadnych szkodliwych związków, jakie nieraz obecne są w barwnikach. Najlepiej kupić go u producenta, który dba o to, by produkt był dopasowany do potrzeb maluszków. Przykładem produktów z tej kategorii, które są dobrej jakości i doskonale spełnią oczekiwania rodziców, są otulacze bambusowe na kidspace-shop.com.

[Głosów:1    Średnia:2/5]