butelka dla noworodka

Noworodki są bardzo delikatne. Wymagają wrażliwości i szczególnej opieki ze strony obojga rodziców. Przez cały dzień trzeba je nieustannie obserwować, karmić i przewijać. To ciężka praca, zwłaszcza dla mam, które mają na głowie nie tylko maluszka, ale i cały dom. Do tego dochodzi masa produktów oferowanych na rynku dla niemowląt. Często nie wiemy, które z nich mamy wybrać, by rozwój naszego dziecka przebiegał spokojnie. Ważne są nie tylko ubranka, pieluchy, czy wózek, ale także małe przedmioty, jak np. butelka do karmienia. Jak ją wybrać? I kiedy staje się to konieczne?

Naturalnie każdy niemowlak powinien być karmiony piersią. I możliwe jak najdłużej. Światowa Organizacja Zdrowia wyraźnie wskazuje, że okres ten nie powinien być krótszy niż pół roku. Jest to istotne zarówno dla zdrowia mamy jak i dziecka. Kobiece mleko zawiera w sobie wszystkie składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka. W dodatku jest dla niego idealnie przystosowane, rzadko więc wywołuje u malucha kolki. A ponadto w trakcie karmienia tworzy się szczególna więź między matką, a dzieckiem. Takie karmienie z pewnością uspokaja. Warto więc karmić niemowlę piersią tak długo, jak to jest tylko możliwe ze strony matki.

Jednak przychodzi taki moment, kiedy musimy sięgnąć po butelkę – http://www.zabobon.pl/karmienie-butelka/. Nie obawiajmy się tego momentu, dziecko spokojnie przestawi się na tą formę karmienia. W dodatku na rynku dostępne są różne modele i wielkości butelek dla niemowląt. Wybór jest jednak tak duży, że czasem można się pogubić. Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę.

W przypadku, gdy matka nie może karmić dziecka piersią, dobrym rozwiązaniem stanie się kupno butelki imitującej wygląd kobiecej piersi. Smoczek takiej butelki wykonany jest z silikonu i wyglądem oraz dotykiem przypomina niemowlęciu pierś mamy. Modele występują w dwóch rozmiarach – większym dla bardziej żarłocznych niemowlaków oraz mniejszym, czyli o pojemności 120 ml. To idealny sposób, by krok po kroku, przestawić dziecko na karmienie butelką. Wykonanie smoczka z pewnością sprzyjać będzie jego szybszej akceptacji.

To, co staje się najważniejsze w wyborze butelki dla niemowlaka, to rodzaj materiału, z którego jest ona wykonana. Ważne, by była bezpieczna i nie przenosiła zapachów. Nie może również wydzielać żadnych szkodliwych substancji. Do wyboru mamy butelki szklane oraz wykonane z plastiku, a także ze smoczkiem silikonowym i plastikowym. Istotny jest profil butelki – powinna ona dobrze leżeć w dłoni. Na rynku dostępne są także butelki antykolkowe.

Przeczytaj też: http://www.gospodyni24.pl/czy-rozwody-to-norma-w-dzisiejszych-czasach/

[Głosów:0    Średnia:0/5]