Czas na zabawę w gotowanie, czyli wybieramy drewnianą kuchnię dla dzieci

0
1186

Mniej więcej około 2. roku życia, maluchy wykazują żywe zainteresowanie czynnościami wykonywanymi przez rodziców. Ich szczególną uwagę pochłania gotowanie, co znajduje przełożenie w zabawach polegających na odgrywanie ról. Jeśli zatem pociecha zafascynowana jest kulinarnym światem, warto jej kącik z zabawkami wzbogacić o kuchnię drewnianą dla dzieci. Stwarza nie tylko szerokie możliwości wspólnej zabawy, ale również jest bezpieczna, trwała i kolorowa.

Pobudza wyobraźnię

Zabawa w gotowanie nie tylko uczy prawidłowych zachowań społecznych, ale również rozwija wyobraźnię oraz stanowi doskonałą rozrywkę w kręgu rówieśników. Maluchy bawiąc w grupie uczą się nakrywania do stołu, podawania posiłków, a także sprzątania po nich. Dzięki swojej wyobraźni, potrafią dodawać nowe elementy, dzięki czemu zabawa zyskuje na atrakcyjności. Kuchnie drewniane dla dzieci to także doskonały trening sprawności manualnych oraz umiejętności organizacyjnych.

Kuchnia idealna, czyli jaka?

Wydawać by się mogło, że stojąc w obliczu zakupu drewnianej kuchni dla dzieci, nie może nas spotkać nic nadzwyczajnego. Niestety tak nie jest. Wystarczy wizyta w sklepie z zabawkami, aby na własne oczy przekonać się, jak wielką różnorodność modelową przygotowali dla nas producenci. W takiej sytuacji warto kierować się kilkoma sprawdzonymi kryteriami, które zagwarantują najlepszy wybór z możliwych. Pierwszy z nich obejmuje rozmiary. Kuchnia drewniana dla dzieci powinna być przede wszystkim dopasowana do wzrostu dziecka, tak aby mogło swobodnie bawić się na stojąco. Za mała zabawka uniemożliwi przyjęcie takiej pozycji. A co więcej, wyeliminuje możliwość zabawy w grupie.

Po drugie – materiały. Idealna kuchnia drewniana dla dzieci powinna posiadać wymagane atesty i certyfikaty, które dopuszczają ją do kontaktu z najmłodszymi. Warto zwracać uwagę na te oznaczenia, albowiem od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo naszych najmilszych.

Aby zabawa była ciekawsza, kuchnia powinna zawierać wiele wariantów zastosowań. Mowa oczywiście o obecności takich elementów, jak płyta grzewcza, piekarnik, zmywarka, zlewozmywak z kranem oraz wiele innych. Wszystko po to, aby w jak najlepszym zakresie odzwierciedlić pracę dorosłych. Tak realistycznie wykonana drewniana kuchnia dla dzieci o wiele bardziej zainteresuje smyka niż prosty i bardzo minimalistyczny w swej konwencji przedmiot.

Ostatnim kryterium jest kolorystyka. To ważny czynnik dla osób, które stronią od żywych i krzykliwych kolorów, a także tych, którzy poszukują zabawki uniwersalnej – zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]