zabawki Montessori

Osiągnięcie przez dziecko samodzielności to moment, na który czekają wszyscy rodzice.  Własnoręczne ubieranie się, wiązanie butów czy też przygotowywanie sobie prostych potraw, to umiejętności, które oznaczają, iż nasza pociecha rozwija się, rośnie i doskonali swoją sprawność manualną. Dlatego warto sprezentować dziecku zabawki wpływające na rozwój jego koordynacji oraz logicznego myślenia i uczące porządku, oraz organizacji. Doskonałym pomysłem na prezent są zatem zabawki Montessori, o których chcielibyśmy trochę dzisiaj opowiedzieć.

Z ziemi włoskiej do polskiej

Te coraz bardziej popularne zabawki stworzone zostały przez Marię Montessori, która to zauważyła, iż każde dziecko ma swoje własne tempo rozwoju, i to do niego powinny być dobierane odpowiednie pomoce dydaktyczne, zabawy oraz narzędzia pracy. Stworzyła więc ona serię zabawek uczącą dzieci codziennych umiejętności takich jak wiązanie butów, radzenie sobie z jedzeniem i piciem, sprzątanie oraz organizacja przestrzeni wokół siebie.

Idea ta zyskała wielką popularność na świecie, jak też w naszym kraju dzięki ładnym, prostym i kolorowym wzorom poszczególnych zabawek. Są to proste i przyjazne konstrukcje wykonane z trwałych i bezpiecznych dla dzieci materiałów.

Zabawa jako poznawanie świata

Pomoce Montessori mają na celu wzbudzenie naturalnej ciekawości dziecka, dzięki której poznaje ono świat, oraz takie pojęcia jak duży, mały, z przodu, z tyłu. Zabawki takie jak tablet manipulacyjny uczą dzieci porządkowania swojej przestrzeni roboczej, planowania kolejności wykonywanych czynności, wpływają także na poprawienie zdolności manualnych.

Kolejnym ciekawym przykładem pokazującym jak przydatne są zabawki Montessori, jest ramka do wiązania kokardy. Prosta w swym założeniu i konstrukcji zabawka daje możliwość ćwiczenia małych dziecięcych palców w przewlekaniu, wiązaniu oraz rozpinaniu i zapinaniu guziczków, które także znajdują się w ramce. Umiejętności wyuczone podczas czasu spędzonego na zabawie ramką przydadzą się przy wiązaniu butów czy też samodzielnym pakowaniu prezentów.

Gdzie szukać zabawek Montessori

Szeroka oferta tego rodzaju zabawek dostępna jest na stronach sklepu https://mojebambino.pl/, który od wielu lat zaopatruje w zabawki i materiały edukacyjne nie tylko żłobki, szkoły i przedszkola, ale także prywatne osoby poszukujące wysokiej jakości produktów. Warto dać dzieciom szansę na rozwijanie nowych umiejętności poprzez zabawę przy wykorzystaniu bezpiecznych i mądrze skonstruowanych zabawek edukacyjnych i wziąć je pod uwagę, gdy wybieramy prezent dla dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]