Choroba dziecka jest zawsze dużym stresem dla rodziców. W związku z tym, należy zrobić wszystko, by jak najszybciej ją wyleczyć i przynieść ulgę maluszkowi. Oczywiście, należy postępować według sprawdzonych metod, podając bezpieczne lekarstwa. Najczęściej zimą u dzieci występuje suchy kaszel, będący wynikiem infekcji lub znajdujący przyczyny w czynnikach zewnętrznych.

Co robić, by dziecko czuło ulgę?

Suchy kaszel nasila się szczególnie nocą, dlatego należy zadbać o odpowiednie ułożenie ciała dziecka. Głowa musi znajdować się wyżej niż reszta ciała. Pomieszczenie, w którym śpi dziecko powinno być wywietrzone. Do tego w domu musi panować wilgotność powietrza nie większa niż 50% i nie mniejsza niż 40%. Należy również mieć na względzie to, aby dziecko stale nawadniać. Dodatkowo, jeśli kaszel jest wynikiem alergii należy bezzwłocznie pozbyć się alergenu. Natomiast, kiedy suchy kaszel jest wynikiem infekcji to wtedy powinniśmy sięgnąć po preparat reklamowany na stronie Levopront.pl, jakim jest lek o tej samej nazwie. Większość leków działa na ośrodkowy układ nerwowy, hamując odruchy kaszlu w mózgu. To nie jest korzystne dla dzieci. Jeżeli więc ukończą 25. miesiąc życia to powinno się im podawać Levopront.

Jakie korzyści przynosi stosowanie Levoprontu?

Levopront wykazuje działanie wyłącznie obwodowe,
opierające się na tym, że odruch kaszlu zahamowany jest bezpośrednio w drogach oddechowych. Substancją czynną jest Levodropropizyna, i to właśnie ona odpowiada za to działanie. Levopront jest polecany, ponieważ nie działa hamująco na układ oddechowy, nie wchodzi w interakcje z innymi lekami stosowanymi podczas choroby i nie zaburza oczyszczania śluzowo – rzęskowego w drogach oddechowych. Ma on korzystny profil bezpieczeństwa, co podkreślają pediatrzy. W tym momencie to jedyny taki lek na polskim rynku. Każdy rodzic, który chce swojemu dziecku ulżyć w kaszlu powinien wobec tego zakupić Levopront i podawać go regularnie, a bardzo szybko zauważy, że stan malucha znacząco poprawia się.

[Głosów:1    Średnia:5/5]