Każdy rodzic wie jak ważne jest zdrowe jedzenie dla dziecka. Wpływa ono na jego prawidłowy rozwój. Istotne jest jeszcze to, aby posiłki były smaczne. Istnieje sposób na to, aby obie te cechy połączyć. Jeśli zatem chce się podawać dziecku smaczne i zdrowe posiłki najlepiej będzie przyrządzać je na parze.

Gotowanie na parze dla dzieci ma konkretne zalety. Potrawy, np. warzywa przygotowywane w ten sposób zachowują bowiem większość swoich składników odżywczych. Dodatkowo są aromatyczne i smaczne. Jakie danie można w ten sposób przygotowywać dla dziecka? Oczywiście w zależności od jego wieku przygotować możemy warzywa, ryby, mięsko, ryż oraz kaszę, a nawet owoce.

Dlaczego gotowanie na parze jeszcze szczególnie dobre dla dzieci? Trzeba wiedzieć, że jest to najzdrowszy sposób gotowanie. Dzięki temu, że żywność nie gotuje się w wodzie nie traci ona swoich składników odżywczych. Mają one także bardzo dobry smak i dobrze wyglądają. Co ważne, nie trzeba ich solić co także jest istotne jeśli chodzi o odżywianie dzieci.

Trzy najpopularniejsze potrawy jakie przygotowuje się na parze to warzywa, mięso i ryby. Warto wiedzieć, że jest to bardzo proste. Najważniejsze, aby jedzenie nie stykało się z wodą. Wspomniano wcześniej o soli. Ziemniaki i mięsko gotowane na parze w ogóle nie potrzebują dodatkowej soli. Są równie smaczne bez niej. A dla dziecka taka potrawa jest zdecydowanie zdrowsza.

Do gotowania na parze najlepiej posłuży elektryczny parowar. Ale jeśli go nie posiadamy wystarczy garnek z sitkiem, na którym położone zostanie jedzenie. Ważne, aby nie stykało się ono z wodą będącą w garnku. Różnych potraw nie powinno się ze sobą łączyć. Wynika to z tego, że różne potrawy gotują się na parze w innym czasie. Np. ziemniaki gotują się dłużej niż brokuły. Nie można także zapominać, że temperatura podczas gotowania na parze sięga nawet 100 stopi. Dlatego trzeba systematycznie pilnować procesu gotowania, aby nie rozgotować produktów.

Jeśli zatem szukać pomysłu na zdrowe i smaczne jedzenie dla swojej pociechy, gotowanie na parze będzie najlepszym rozwiązaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]