Czy znasz już produkty z gamy Garnier Czysta Skóra z węglem aktywnym?

W ostatnich latach jednym z największych hitów w branży kosmetycznej okazuje się aktywny węgiel. Ten superskładnik według wielu jest niezastąpiony, jeśli chodzi o oczyszczanie skóry i przywracanie jej blasku. Charakterystyczne, czarne produkty na bazie węgla włącza do swojej oferty coraz więcej wiodących marek kosmetycznych. Jedną z najnowszych i najciekawszych linii takich kosmetyków jest Garnier Czysta Skóra z węglem aktywnym. Sprawdź, który z nich najbardziej przypadnie ci do gustu!

Oczyszczający żel Garnier Czysta Skóra z węglem aktywnym

Skóra, która wykazuje skłonności do powstawania niedoskonałości i zaskórników, potrzebuje przede wszystkim skutecznego oczyszczania oraz powstrzymania nadmiernego wydzielania sebum. Jeśli masz cerę mieszaną lub tłustą, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak trudno dobrać do niej odpowiednie kosmetyki, które usuwając zanieczyszczenia, nie będą jednocześnie podrażniać skóry. Oczyszczający żel Garnier Czysta Skóra z węglem aktywnym całkiem dobrze sprawdza się w roli delikatnego, ale skutecznego kosmetyku do codziennego mycia twarzy.

To właściwie połączenie trzech składników aktywnych, które pomagają przywrócić skórze równowagę. Węgiel skutecznie absorbuje nadmiar sebum, przez co zapobiega powstawaniu zaskórników, a poza tym wykazuje działanie matujące, powstrzymując nadmierne błyszczenie się skóry. Ekstrakt z borówki, jako naturalny antyoksydant, pomaga w skutecznym oczyszczaniu skóry i przywraca jej promienny, świeży wygląd. Całości dopełnia dodatek kwasu salicylowego, znanego z silnego działania antybakteryjnego.

Jak działa żel oczyszczający Garnier Czysta Skóra z węglem? Pod wpływem wody przejrzysty czarny żel zmienia się w białą pianę, która łagodnie, ale efektywnie oczyszcza skórę twarzy. Działanie żelu wspomaga stosowanie co kilka dni złuszczającego żelu z tej samej gamy. Jego cechą charakterystyczną są złuszczające cząsteczki o dwóch wielkościach, które odblokowują i oczyszczają pory.

Żel + Peeling + Maseczka Garnier Czysta skóra z węglem aktywnym

Jak dotąd najchętniej wybieranym przez konsumentów kosmetykiem z gamy Garnier Czysta Skóra z węglem aktywnym okazuje się produkt 3w1. Oparty na tym samym składzie, co wspomniany już żel oczyszczający, dzięki swojej uniwersalnej formule, w zależności od potrzeb może służyć jako żel myjący, peeling złuszczający lub oczyszczająca maseczka. Przypadnie więc do gustu przede wszystkim osobom, którym w sprawach kosmetycznych przyświeca idea minimalizmu, i które lubią mieć wszystko zawsze pod ręką. Dobrze sprawdza się również w podróży, ułatwiając dbanie o cerę bez konieczności zabierania ze sobą kilku buteleczek i maści.

Ważną zaletą stosowania produktów z gamy Garnier Czysta Skóra z węglem jest fakt, że nie tylko pomagają one pozbyć się zaskórników i niedoskonałości, ale też zapobiegają ich ponownemu powstawaniu. Badania kliniczne przeprowadzone przez producenta wykazują, że efekt ten utrzymuje się przez co najmniej dwa tygodnie, po miesiącu stosowania tych kosmetyków.

Który ze wspomnianych kosmetyków chciałabyś przetestować?

[Głosów:1    Średnia:1/5]