Suchy szampon – idealny w sytuacjach kryzysowych

Musisz pilnie wyjść z domu, a twoje włosy wyglądają fatalnie i wymagają umycia – wówczas pojawia się panika i pytanie: co robić? Nakładać czapkę, chustę, kapelusz? O ile na zewnątrz jeszcze się sprawdzi, to raczej siedzenie w nakryciu głowy przez cały dzień raczej nie jest dobrym pomysłem i nie wchodzi w grę. Na ratunek przychodzi tu suchy szampon.

Współcześnie większość osób żyje w ciągłym biegu i na nic nie ma czasu. Każdemu też zdarzyło się zaspać i pędem biec do pracy. Nie ma wówczas możliwości, by wziąć prysznic i umyć włosy. A jeśli są przetłuszczone – nie wyglądamy dobrze i nie najlepiej to o nas świadczy. A nie bez powodu mówi się, że „jak cię widzą – tak cię piszą”. Dlatego zawsze powinniśmy dbać o to, jak się prezentujemy. Aby włosy zawsze wyglądały świeżo – nawet podczas wielogodzinnej podróży – warto mieć przy sobie suchy szampon. W sytuacjach kryzysowych okazuje się niezastąpiony.

Suchy szampon – co to takiego?

Na sklepowych i drogeryjnych półkach suchy szampon pojawił się przed kilkoma laty i bardzo szybko zyskał stałe grono miłośników. Nie ma co się dziwić – kosmetyk ten jest niezastąpiony, jeśli potrzebujemy szybkiego ratunku dla nieumytych włosów. Suchego szamponu używa się bez wody i to duży plus. Wystarczy spryskać nim całe włosy i je przeczesać – grzebieniem albo palcami, tak by produkt został rozprowadzony po całej ich długości. Poprawę wyglądu włosów zauważymy natychmiast – zyskują blask i kolor, jakbyśmy przed chwilą je umyli w tradycyjny sposób. Trzeba jednak wiedzieć, że suchy szampon nie zastępuje zwykłego mycia włosów, jednak dzięki niemu możemy to robić rzadziej. Wiadomo nie od dziś, że częste szorowanie (a do tego późniejsze suszenie suszarką, prostowanie itp.) nie wpływa dobrze na wygląd oraz kondycję włosów.

Idealny w nagłych sytuacjach

Suchy szampon działa natychmiastowo i to jest jego główna zaleta. Wszystko dzięki unikalnym formułom, które stosują producenci. Przykładowo marka L’Oreal stworzyła całą serię tych produktów, w których znajduje się ultra drobna skrobia ryżowa pochłaniająca sebum. Włosy stają się uniesione i odświeżone przez cały dzień. To idealne rozwiązanie, kiedy na przykład się spieszymy i musimy dobrze wyglądać, ale nie mamy możliwości, by umyć głowę.

Co ciekawe suchy szampon można stosować także na czyste włosy. Po co? Produkt ten doskonale zwiększa ich objętość, zatem fryzura prezentuje się znacznie lepiej. Oprócz tego, jeśli spryskamy nim warkocz, to będzie on trwalszy – nie rozpadnie się przez wiele godzin, nawet podczas wizyty na siłowni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]