Każdy z naszych najmniejszych domowników uwielbia się bawić, zatem z pomysłem na prezent nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu. Schody zaczynają się, gdy mamy wybrać konkretną zabawkę spośród mnóstwa, które znajdziemy na sklepowych półkach z zabawkami. Czym się kierować przy wyborze zabawki dla naszych pociech? Z pewnością musimy pamiętać, aby zabawka, którą podarujemy dziecku była w pełni dla niego bezpieczna. Drugą sprawą jest odpowiednia tematyka danej zabawki, która zainteresuje szkraba. Dzieci bardzo szybko się nudzą, zatem potrzebują rzeczy, które je interesują oraz w pewien sposób zaintrygują. Ostatnią rzeczą jest odpowiedni wybór prezentu ze względu na wiek. Co z tego, że kupimy kreatywną zabawkę edukacyjną, gdy nasze maleństwo nie będzie umiało się nią posługiwać, a co ważniejsze ją zrozumieć.

Prezent odpowiedni dla wieku dziecka

Dziś przedstawimy Państwu 5 pomysłów na prezent dla dziecka, gdzie każda z opisanych zabawek będzie inna pod względem wieku, dla którego jest przeznaczona. Mamy nadzieję, że w ten sposób znajdziecie idealny prezent, który ucieszy Twoje największe szczęście.

Prezent dla dzieci do 12 miesięcy

Propozycją prezentu do pierwszego roku życia dziecka jest karuzelka – pozytywka na łóżeczka dla dzieci PLUSZAKI. Rodzice niemowlaków doskonale zdają sobie sprawę, jak często trudno jest uspokoić i przygotować dziecko do snu. Karuzela z pozytywką to świetny pomysł, aby nasze dziecko zrelaksowało się poprzez delikatną melodię, którą wygrywa pozytywka. Poza tym kręcące się maskotki na karuzeli pozwolą na przyciągnięcie uwagi dziecka, dzięki czemu maluch uspokoi się oraz wyciszy przed snem.  Karuzela świetnie rozwija koordynację wzrokową malucha oraz zamontujemy ją na każdym rodzaju dziecięcego łóżeczka.

Prezent do lat 3

Polski stolik edukacyjny bębenek interaktywny 6w1 to propozycja zabawki, przeznaczona dla dzieci do trzeciego roku życia. Jest idealną formą zabawy, która pozwoli rozwinąć u dziecka poznawanie nowych kolorów, dźwięków oraz muzyki. Stolik posiada bardzo wiele elementów oraz funkcji, dzięki czemu zabawka szybko się nie znudzi. Możemy skonstruować stolik oparty na specjalnych nóżkach, które znajdziemy w zestawie oraz osobny panel, który można przyłączyć na przykład do łóżeczka dziecka.

Prezent od 5 do 6 lat

Aby prezent był elementem edukacyjnym, polecamy tablicę magnetyczną  ze schowkiem, która świetnie sprawdzi się dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Tablica posiada wszechstronne zastosowanie oraz jest idealna do nauki alfabetu, cyferek, kształtów oraz kolorów. Oprócz nauki może służyć jako tablica do rysunków lub miejsce do przyklejania różnych naklejek.

Prezent dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat

Uniwersalnym pomysłem na prezent zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca będzie Gra łowienie rybek złap rekina Fishing Game. Jest to gra dla dwóch graczy, gdzie dziecko będzie mogło ćwiczyć zręczność oraz szybkość.  Gra posiada obracające się jeziorko, w którym umieszczone są kolorowe rybki, które należy w jak najszybszym czasie złowić. Gracz, który wyłowi największą ilość rybek, wygrywa konkurencję.

Prezent od 10 do 14 lat

Robot wąż zdalnie sterowany jajkiem to zabawka, którą pokocha każdy największy łobuz. Sterowany wąż porusza się bardzo realistycznie, przez co dziecko będzie miało prawdziwą frajdę w tworzeniu psikusów innym. Zabawka dostępna jest w kilku kolorach do wyboru, aby nasza pociecha otrzymała zabawkę w swoim ulubionym kolorze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]