Zegarek sportowy z gps - hit czy kit?

Zegarek już dawno przestał być tylko zwykłym czasomierzem. Wraz z rozwojem technologii użytkowej zaczął być postrzegany jako urządzenie, które m.in podaje czas, ale też posiada wiele praktycznych funkcji. Przykładem jest zegarek sportowy z GPS, który cieszy się coraz większą popularnością. Czy słusznie? Sprawdzamy!

Lokalizator w zegarku – śledzenie, czy bezpieczeństwo?

Zacznijmy od tego, że zegarek sportowy z GPS często jest wybierany przez rodziców. Powód jest oczywisty – chcą oni wiedzieć, gdzie znajduje się ich pociecha. Zrozumiałe są intencje i trudno się w nich doszukiwać drugiego dna, chociaż sceptycy starają się wskazywać, że zamiast bezpieczeństwa bardziej chodzi o śledzenie. Nic bardziej mylnego!

Zegarek sportowy z GPS kupiony dziecku czy nastolatkowi to w jego oczach nie tylko współczesny, fajny gadżet, ale i wielka pomoc. Warto podkreślić, że jest on stosowany często przez osoby aktywne, a więc sam w sobie może stać się zachętą do uprawiania sportu.

Strefa dorosłych

Zegarek sportowy z GPS jest jednak głównie rekomendowany dla osób dorosłych, które czynnie uprawiają sport. Funkcja GPS jest tak naprawdę jedną z wielu. Nowoczesny czasomierz posiada również możliwość podłączenia do wielu przydatnych aplikacji monitorujących np. stan zdrowia podczas wykonywania ćwiczeń, a także postępy w treningach. Jest więc nieodzowny podczas wycieczek górskich, wspinaczek i na siłowni.

Należy zauważyć, że dzięki lokalizatorowi pomaga w codziennych sytuacjach – gdy trzeba znaleźć drogę lub gdy podczas wycieczki doszliśmy niekoniecznie tam, gdzie był nasz cel. Ponadto jest wykonany z solidnych komponentów, co przekłada się na jego wysoką odporność.

Jaki zegarek sportowy z GPS wybrać?

Wszystko zależy od naszej indywidualnej aktywności fizycznej oraz potrzeb. Osoby, które biegają raz w tygodniu niekoniecznie muszą sięgać po model z najwyższej półki, który jest rekomendowany dla wyczynowców wspinających się w Alpach. Ogromną zaletą zegarków sportowych z GPS`em jest to, że w odróżnieniu od smartfonów nie potrzebują stałego połączenia z internetem, a tym samym podadzą nam nasze położenie niezależnie od zasięgu sieci. Niezależnie od tego, czy uprawiamy sport codziennie po kilka godzin, czy sporadycznie zegarek sportowy z lokalizatorem jest z pewnością jednym z przydatnych akcesoriów.

Zegarek sportowy z gps znajdziesz w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]