Cóż pozwoli chłopcu na lepszą zabawę niż klocki? Jaka zabawka w równym stopniu zadba o rozwój jego kreatywności? Bez wątpienia warto kupić mu jakiś dobry zestaw. A jeśli kupować klocki, to najlepiej te polskie, zwłaszcza jeśli jest to marka taka jak Cobi, która odnosi sukcesy na całym świecie. A które zestawy najbardziej nadają się dla chłopców?

Mała Armia

Wszyscy wiedzą, że najlepsza nauka to nauka przez zabawę, a najlepsza zabawa to taka, która czegoś uczy. I tak do tej kwestii podeszli również producenci klocków Cobi, którzy postarali się, by ich zestawy miały walory edukacyjne. Taki zamysł stał za serią historyczną, dzięki której można było na przykład budować machiny wojenne i odtwarzać starcia z czasów starożytnych.

W szczególny sposób wyróżniono też historię Polski, wypuszczając zestaw „Grunwald” na sześćsetną rocznicę słynnej bitwy. Tworząc takie okazyjne zestawy firma Cobi pokazuje, że mimo swej międzynarodowej kariery, nie odcina się od polskich korzeni.

Jednak spośród dostępnych w sprzedaży klocków Cobi, które można przejrzeć na https://www.urwis.pl/klocki/klocki-cobi, najpopularniejszą serią, zapewniającą chłopcom dobrą zabawę, a jednocześnie poszerzającą ich wiedzę, jest Mała Armia. Czołgi, samochody bojowe i wozy pancerne zostały tu wiernie odwzorowane z najdrobniejszymi detalami, dzięki czemu dziecko dostaje autentyczny obraz tego, jak dana wykorzystywana w armii jednostka się prezentuje. Oczywiście dla małego chłopca duże znaczenie ma, że może wcielić się w generała z prawdziwego zdarzenia i rozgrywać epickie starcia.

Kolekcja te została wprowadzona na rynek w 1996 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko w ojczystej Polsce, ale na całym świecie.

Oddzielne podserie tej kolekcji to Mała Armia WW2 poświęcona pojazdom, które używane były podczas II Wojny Światowej oraz Mała Armia World of Tanks. W tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z bogatym zbiorem czołgów opracowanych na podstawie bardzo popularnej gry sieciowej. Można znaleźć tu wiernie odwzorowane czołgi brytyjskie, niemieckie, rosyjskie i amerykańskie.

Action Town

Ta seria przeznaczona jest dla miłośników akcji i pozwala wcielić się w rolę członka elitarnej jednostki, zapewniającej bezpieczeństwo w mieście – mowa tu między innymi o policji i straży pożarnej. Wśród pojazdów znajdziemy quady, śmigłowce czy transportery S.W.A.T. Część z nich posiada ruchome elementy, takie jak działka i naczepy, które pozwalają jeszcze bardziej zdynamizować zabawę.

Oprócz dbania o bezpieczeństwo w mieście, zestawy Action Town umożliwiają też samą jego rozbudowę – mamy tu wywrotki, buldożery, wózki widłowe i inne maszyny budowlane.

Smithsonian Institution

Smithsonian Institution to największy na świecie kompleks muzeów i edukacyjno-badawczych ośrodków. Nawiązująca do niego seria klocków Cobi odwzorowuje wybitne osiągnięcia nauki i myśli ludzkiej. W ten sposób przybliża dzieciom historię i pomaga natchnąć je kreatywnością. Można teraz własnoręcznie zbudować replikę wahadłowca kosmicznego Discovery, który wyniósł na orbitę teleskop Hubble’a, lub model Apollo 11, statku kosmicznego, dzięki któremu udało się dokonać pierwszego lądowania człowieka na Księżycu.

Ale w tej serii znajdziemy nie tylko kosmiczne wynalazki – jest tu także na przykład replika USS Constitution, najstarszego amerykańskiego okrętu wojennego, czy statku Pilgrim Mayflower.

Piraci

Jak świat światem, chłopcy zawsze bawili się w piratów i nic nie wskazuje na to, by kiedyś miało się to zmienić. Ta seria klocków Cobi pozwala uczynić tę zabawę ekscytującą i urozmaiconą. Młody miłośnik przygód znajdzie tu wiele pirackich jednostek, dużych i małych, które pozwolą mu toczyć wspaniałe morskie bitwy. Można budować też twierdze, a nawet zatoki czy całe wyspy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]