Kaszka manna dla Twojego dziecka. Dlaczego warto ją podawać?

Schemat żywienia dzieci w 1. roku życia zawiera informacje, jakie produkty spożywcze, należy uwzględnić w codziennej diecie najmłodszych. Jedną z rekomendacji są kleiki i kaszki zbożowe, w tym zawierające gluten, takie jak kaszka manna. Sprawdź, dlaczego warto podawać ją dziecku.

Kaszka manna należy do produktów zbożowych, które otrzymuje się z ziaren pszenicy. Ze względu na zawartość glutenu wielu rodziców obawia się jej wprowadzenia do diety niemowlęcia.  Gluten  to białko roślinne, które jest jednym z najczęstszych alergenów.  Zaleca się wprowadzać go do diety dziecka stopniowo – nie wcześniej niż po ukończeniu przez niemowlę 17. tygodnia i nie później niż po skończeniu przez nie 1. roku życia.

Na początek wystarczą niewielkie ilości kaszki manny. Trzeba przy tym obserwować reakcję dziecka – jeśli nie pojawią się żadne niepokojące objawy, można wprowadzać coraz większe porcje manny.

Idealny pomysł na śniadanie

Kaszka manna jest źródłem wielu cennych składników odżywczych – przede wszystkim węglowodanów, białka, kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, błonnika. Ponadto zawiera minerały (np. potas, sód, potas, magnez, wapń) oraz witaminy (np. niacyna, witamina E, witamina B1).

Z uwagi na wysoką zawartość węglowodanów (nawet 76,7 g w 100g produktu), świetnie sprawdzi się w roli śniadania. Dostarczy maluchowi porcję energii niezbędnej na początek dnia.  Szybko zaspokaja głód. Jest jednocześnie lekkostrawnym posiłkiem – idealnym dla wrażliwego układu pokarmowego niemowlęcia.

Kaszkę można podawać w wielu wariantach, np. na mleku modyfikowanym, z dodatkiem owoców lub musów. Dzięki temu niemowlę bez żadnego problemu przekona się do tego wartościowego posiłku.

Warto podawać dziecku produkty dostosowane do jego wieku, które spełniają restrykcyjne wymagania jakościowe dla żywności dla niemowląt i małych dzieci. O tym czy produkt jest odpowiedni dla malucha informuje wskazanie wiekowe na opakowaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]