Katar u najmłodszych dzieci może być bardzo męczący. Właśnie dlatego warto zastosować wtedy odpowiedni preparat pozwalający na szybsze wyleczenie małego noska.

W aptekach możemy znaleźć pełną gamę różnych środków przeznaczonych na katar u niemowląt. Wśród nich najbardziej popularne to krople do nosa dla niemowląt, ale możemy też zakupić środki w formie wygodnego w podawaniu sprayu.

Na ulgę w przypadku kataru u niemowląt nie musimy przeznaczać sporej sumy – do wyboru mamy także tanie i skuteczne środki, które są również całkowicie naturalne, dlatego nie niosą ze sobą ryzyka skutków ubocznych.

Roztwór soli mineralnej – najlepszy na katar

Zdecydowanie najlepszym wyborem na katar u najmłodszych są środki bazujące na solach mineralnych, na przykład solach morskich czy soli fizjologicznej. Zawierają chlorek sodu, czyli sól, a także inne pierwiastki, które wspomagają prawidłową pracę układu oddechowego.

Roztwór soli mineralnej pozwala na szybkie rozrzedzenie wydzieliny, która zalega w nosku dziecka, a tym samym jej łatwiejsze usunięcie, na przykład z wykorzystaniem aspiratora. Pomaga też usunąć z jamy nosowej różne zanieczyszczenia jak kurz, alergeny, cząsteczki smogu, drobnoustroje.

Roztwór zabezpiecza śluzówki przed nadmiernym wysuszeniem i wspiera ich naturalną regenerację. Zmniejsza przekrwienie i obrzęki, a tym samym przyspiesza rekonwalescencję.

Spray zamiast kropelek do nosa

Roztwór soli mineralnej może mieć formę kropelek lub sprayu. Krople do nosa dla niemowląt są łatwe w podawaniu i dozowaniu, ale warto też spróbować spray, który rozpyla aerozol w całej jamie nosowej.

Najlepiej wybrać spray wyposażony w dozownik w formie nebulizatora, na przykład taki jak w sprayu Disnemar.pl. Dzięki specjalnemu dozownikowi można osiągnąć optymalny poziom nawilżenia błony śluzowej w nosku bez negatywnej reakcji dziecka. Bezpieczna końcówka dozownika pozwala na łatwe podanie preparatu nawet u dzieci od pierwszego dnia życia. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Disnemar.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]