Boże Narodzenie tuż tuż, dlatego najwyższy czas rozejrzeć się za prezentami pod choinkę. Co kupić naszemu dziecku: książkę, grę planszową, puzzle, klocki a może zestaw edukacyjny? A może elektroniczny gadżet? Według nas, nie ma lepszego prezentu, niż trafiona gra planszowa. Dlaczego? Bawi, uczy, integruje całą rodzinę, a przy tym rozwija towarzysko. To świetny pomysł na prezent dla każdego dziecka. Poznaj bestsellery w kategorii gier planszowych, które warto wziąć pod uwagę podczas świątecznych zakupów.

Gry planszowe aktualnie przeżywają swój renesans, dlatego na rynku gier i zabawek dla dzieci pojawia się wiele nowych, różnych tytułów. To pozytywna i napawająca optymizmem zmiana w czasach, kiedy wiele dzieci trudno zainteresować tradycyjną grą. Wszystko za sprawą Internetu, komputerów i cyfryzacji, gdzie królują konsole, tablety i wirtualny świat. Skuteczną odskocznią od tego typu rozrywek są gry planszowe od Księgarni Internetowej PWN, które są świetnym pomysłem na bożonarodzeniowy prezent. Do wyboru mamy gry familijne, edukacyjne, strategiczne czy choćby ekonomiczne, jak znane na całym świecie Monopoly. Każda z tych grup to ciekawa zabawa, która rozbudza zainteresowanie dziecka, uczy rywalizacji i współpracy. To świetny pomysł na rozrywkę, w którą nasze dziecko może grać ze swoimi przyjaciółmi lub z rodziną. Dzięki grze planszowej dowiecie się, kto z Waszej rodziny jest najlepszym strategiem, a kto może pochwalić się rozległą wiedzą na różnorodne tematy. Poznaj bestsellery, którym warto się przyjrzeć podczas wybierania świątecznych prezentów dla Twojego dziecka.

Dixit

Dixit to zaskakująca gra idealna na prezent dla każdego nastolatka i dzieci od lat 8. W tej grze musimy użyć swojego sprytu i intuicji oraz nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy! Gra może wydaje się prosta, jednak oryginalne obrazki na kartach potrafią zaskoczyć. Wymyślenie skojarzenia, które nie będzie zbyt proste lub zbyt odległe jest nie lada wyzwaniem!

W Dixit każdy gracz staje się bajarzem, który wybiera spośród 6 swoich obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Pozostali wybierają spośród swoich kart taką, która według nich najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz tasuje wszystkie karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze poza bajarzem w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Bajarz zdobywa punkty, kiedy któryś z graczy zagłosuje na poprawną kartę. Sprawdź kreatywność swojego dziecka z grą Dixit!

Milionerzy

Kto z Was nie oglądał Milionerów? Zostań zawodnikiem lub prowadzącym tego popularnego teleturnieju, odpowiedz poprawnie na 12 pytań i zostań milionerem. Gra Milionerzy to prawdziwe pytania pochodzące z telewizyjnego programu  TVN. Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów telewizyjnego show Huberta Urbańskiego i świetna forma sprawdzająca wiedzę Twojego dziecka. Odświeżona edycja gry różni się od poprzedniej szatą graficzną. Tym razem gra Milionerzy posiada planszę z pionkami, czeki oraz 660 nowych pytań pochodzących z telewizyjego programu. Gra przeznaczona jest dla graczy powyżej 12 roku życia.

5 sekund

5 sekund to gra, w której liczy się czas i poprawne odpowiedzi. Idealna zabawa dla nastolatków, w którą mogą grać ze swoimi znajomymi, ale i dla całej Waszej rodziny. Zmierzcie się z czasem w nowej grze towarzyskiej, w której trzeba szybko myśleć i szybko odpowiadać na pytania. Dlaczego? Kiedy usłyszysz pytanie, startuje czasomierz odmierzający dokładnie 5 sekund na udzielenie 3 poprawnych odpowiedzi. Pytania może są i banalne, ale presja czasu robi swoje i działa na niekorzyść graczy. W dodatku zrobi Ci się gorąco, bo odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Zwycięzcą zostaje ten, komu uda się najszybciej przejść całą planszę.

Story Cubes

Jeśli Twoje dziecko ma bujną wyobraźnię i lubi opowiadać wymyślone historie w tej grze będzie numerem jeden! Prosta, a przy tym genialna gra dostarczająca masę radości, stanowiąca przy tym świetny trening pomysłowości. Story Cubes to zestaw 9 kości, które na swoich ściankach mają odmienny zestaw ilustracji. Naszym zadaniem jest rozpocząć opowiadanie od słów „Dawno, dawno temu…” lub jeśli wolisz „Pewnego razu…” w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł naszą uwagę. Ta gra planszowa to świetny sposób, aby rozbudzić wyobraźnię Twojego dziecka. Przenieście się całą rodziną w świat fantastycznych opowieści zrodzonych w małej głowie.

Artykuł powstał przy współpracy z Księgarnią Internetową PWN.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułToksoplazmoza
Następny artykułSzkarlatyna