Jak wybrać dobre body dla chłopczyka?

0
1673

W ciągu ostatnich miesięcy zostałeś rodzicem. Ta nowa rola bardzo cię satysfakcjonuje i uszczęśliwia, a jednocześnie dość mocno przeraża. Chcesz przecież zagwarantować swojemu dziecku same najlepsze rzeczy, a obawiasz się, że nie będziesz w stanie tego zrobić, skoro nigdy wcześniej nie byłeś jeszcze rodzicem. Nawet gdy masz w sklepie wybrać z pozoru dosyć proste i standardowe body dla chłopczyka, poświęcasz na takie zakupy wiele godzin, aby przypadkiem nie sięgnąć po coś niejakościowego czy po prostu brzydkiego. Jeśli jednak w trakcie takich zakupów spojrzysz na kilka elementów różnych strojów, zdołasz samodzielnie i dość szybko stwierdzić, czy będą one dobre dla twojego synka. Zrób to, by przypadkiem nie inwestować w niepraktyczne wyroby. Kup idealne body i zawsze ubieraj w nie swoje dziecko.

Zapewne w pierwszej kolejności postarasz się wybrać odpowiedni rozmiar takiego ubranka. Spojrzysz, jakie rozmiary występują w różnych sklepach i następnie postarasz się je dopasować do wymiarów pociechy. Nie powinno ci to sprawić większych trudności. Zazwyczaj każde body jest dokładnie opisane przez swojego producenta i na jego metce znajdziesz informacje na temat tego, ile ma ono w ogóle centymetrów. Musisz zatem znać jedynie wzrost swojego dziecka, aby samodzielnie określić, jaki rozmiar ubranka będzie dla niego idealny. Pod żadnym pozorem nie kupuj jednak odzieży zbyt obcisłej, która już po paru tygodniach będzie nadawać się wyłącznie do wyrzucenia. Miej na uwadze to, że dzieci rosną błyskawicznie, a ich wzrost potrafi zmieniać się co kilka dni. Lepiej już sięgnij po większe body, które posłuży twojemu synkowi znacznie dłużej.

Klasyczne body dla­­­ chłopca jest zapinane na guziki. Spójrz zatem, czy są one trwałe i solidne. Uważaj natomiast na zamki, bo coraz częściej one także występują w tych popularnych elementach garderoby dziecięcej. Nie są jednak zbyt bezpieczne czy praktyczne. Dziecko może niechcący natrafić rączką na taki zamek i uszkodzić bądź podrażnić swoją skórę. Uważaj też na dodatkowe elementy, które mają zdobić body. Producenci, chcąc poprawić wygląd swoich artykułów, urozmaicają je różnorodnymi dżetami, ćwiekami czy naszywanymi aplikacjami. Na pierwszy rzut oka uznasz je za atrakcyjne, ale jeśli tylko dłużej się nad nimi zastanowisz, sam dojdziesz do wniosku, że dla osoby młodej nie będą one zbyt dobre. Dżety czy tego rodzaju detale są przecież wykonywane z twardych i ostrych materiałów. Dziecko może przez przypadek uszkodzić nimi swoją skórę i zrobić sobie poważną krzywdę. Decyduj się zatem raczej na te najprostsze, idealnie gładkie body dla chłopczyka. Nawet jeśli jego wygląd nie będzie aż tak imponujący, jakość wyrobu w zupełności ci go zastąpi.

Inaczej musisz podchodzić do kupowania rzeczy dla dzieci. O ile podczas standardowych zakupów ubraniowych kierujesz się przeważnie wyglądem poszczególnych rzeczy, pamiętaj, że dla twoich pociech nie ma to wszystko większego znaczenia. One chcą po prostu czuć się wygodnie i bezpiecznie. To musisz im koniecznie zagwarantować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]