dziecko

Wspólny pokój dla bliźniąt wydaje się dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli są to bliźnięta jednej płci. Jednak z wiekiem zarówno chłopcy, jak i dziewczynki zaczynają dostrzegać różnice w swojej osobowości, a nawet dążyć do znalezienia tych różnic, bowiem nikt nie chce być kalk drugiego, co nie oznacza, że bliźniaki dalej nie są sobie bliskie. Jednak gdy dorastają potrzebują się wyróżnić, zatem jest to czas także na zmiany w aranżacji pokoju nastolatków.

Wykończenie ścian – podział pokoju na dwie części

Zaczniemy od wykończenia ścian. Tu może być prosto, bo nie musimy tak naprawdę tworzyć dwóch osobnych stref poprzez kolorystykę ścian, choć oczywiście możemy. Jeśli jednak z bliźniaczek marzy o różowym pokoju, a druga jest zwolenniczką gotyckich klimatów. To można część pokoju pomalować w kolorze jasnego, rozbielonego różu, a drugą w szarościach. Można też w części pokoju, w którym stoi łóżko jednej z bliźniaczek postawić na tapety z ulubionymi przez nią motywami. W przypadku jednokolorowych ścian, najlepiej w bielach lub beżach, bliźniaczki będą miały możliwość wyrażenia swojej indywidualności w inny sposób, bowiem w każdej części może być miejsce na powieszenie ram i antyram z ulubionymi plakatami, grafikami czy zdjęciami.

Łóżko podwójne czy dwa pojedyncze? Co lepiej się sprawdzi?

Kolejną kwestią jest dobór łóżka lub łóżek. Tak naprawdę wybór podwójnego czy łóżka piętrowego jest dobry, ale dla młodszych chłopców czy dziewczynek, niezależnie czy mamy do czynienia z bliźniakami czy rodzeństwem, które dzieli różnica wieku. Dla starszych nastolatków odpowiednie będą tapczany lub półkotapczany. Można oczywiście wybrać też łóżka z wysokim zagłówkiem, które nastolatka czy nastolatek będą mogli przyozdobić poduszkami dekoracyjnymi w wybranych przez siebie poszewkach. Bo taki element także może być wyróżnikiem własnych zainteresowań i osobowości. Doskonałej jakości i wygodne łóżka można znaleźć w ofercie mebli młodzieżowych dla dziewczynki i chłopca w sklepie internetowym Modeca.

Podwójne biurko w strefie nauki czy dwa osobne – dłuższy model, narożny czy klasyczny?

pokój dla bliźniątCzas gdy bliźniaki chciały mieć wszystko wspólne i identyczne bezpowrotnie minął wraz z wkroczeniem w wiek dorastania, dlatego trzeba też zastanowić się nad doborem biurka. Dłuższy model narożny, który często wykorzystywany jest w biurach może zapewnić ergonomię w mniejszym pokoju. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli dzieci nie są przyzwyczajone do wspólnej nauki czy odrabiani lekcji, a do tej pory robiły to na zmianę, wspólne biurko może być problemem. W takiej sytuacji lepsze będą dwa niewielkie modele, przy których odrobią lekcje. W końcu uczyć się i wkuwać nie muszą koniecznie przy biurku, bo książkę czy podręcznik mogą czytać, siedząc w fotelu, np. sako albo na łóżku.

Garderoba dla bliźniąt – wybierz większą, z podziałem na strefy dla dwóch osób

Co Twoje to i moje – to hasło w przypadku ubrań nie zawsze sprawdza się w przypadku rodzeństwa i choć bliźniaki wcześniej chętnie dzieliły szafę, to teraz ich upodobania mogą znacząco się różnić, a już na pewno w wieku nastoletnim nie chcą ubierać się identycznie. Co więcej wkraczając w wiek dojrzewania dziewczynki mogą już różnić się rozmiarem i te same rzeczy nie będą już na nie pasować. To samo dotyczy chłopców. Dlatego nie pozostaje nic innego jak zakupić dużą garderobę z podziałem na strefy jednego i drugiego bliźniaka czy bliźniaczki. Obydwie powinny być takie same. Zatem wewnątrz z każdej strony powinien być przynajmniej niewielki drążek oraz półki z każdej strony bądź pośrodku, ale w takiej ilości, by dzieci mogły się nimi równo podzielić. Dodatkowym elementem wyposażenia, który znajdziesz wśród mebli młodzieżowych dla dziewczynki bądź chłopca będzie komoda. Tutaj również powinien istnieć równy podział, aby nie było niedomówień. W przypadku dziewczynek będzie to miejsce, dzięki któremu zmieszczą wszystkie ubrania albo takie do przechowywania części obuwia, które nie zmieściło się na dole szafy.

Wspólny pokój bliźniaków czy bliźniaczek można urządzić w taki sposób, by każdy z nich miał swoją indywidualną strefę. W ten sposób mogą poczuć się jako osobne jednostki, a nie jeden byt, jak czasem były traktowane w dzieciństwie, choćby poprzez dobór tych samych zabawek i ubrań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]