prezenty na mikołajki

Mikołajki to niewątpliwie jedna z okazji, by wręczyć dziecku prezent i te zbliżają się wielkimi krokami. To właśnie 6 Grudnia dzieci zgodnie z tradycją znajdą podarunki pod poduszką, na parapecie czy w bucie. Co kupić maluchowi, by na jego twarzy pojawił się szczery uśmiech?

Okazuje się, że Mikołajki to świetna okazja do kupienia drobnego podarunku, czas na te większe prezenty jeszcze przyjdzie, chociażby, by maluch znalazł je pod choinką. Przyjęło się, że by na Mikołajki wręczać raczej drobne, symboliczne upominki, na przykład słodycze. Zawsze świetnym pomysłem są też zabawki edukacyjne, które oprócz waloru rozrywkowego mają też ten wpływający na rozwój najmłodszych.

Co kupić na Mikołajki dziecku?

Świetnie sprawdzą się kredki, wszelkiego rodzaju mazaki, ale też kolorowanki czy zabawki kreatywne typu „zrób to sam”. Popularne są wszelakie nawlekanki dla dzieci, wycinanki, modele do sklejania dla chłopców i koraliki dla dziewczynek. Można kupić puzzle, układanki, gry planszowe, ciastolinę albo zestawy do kąpieli. Dużym zainteresowaniem cieszy się też tablica do rysowania kredą albo tablica magnetyczna. To zabawki, które oprócz rozrywki będą też doskonale wpływać na rozwój malucha.

Dobrym pomysłem są też wszelkie praktyczne gadżety, w tym przybory szkolne czy akcesoria do przedszkola. Piórnik, atrakcyjny lunchbox, niewielki plecak na wycieczki, a nawet okazały kubek czy zestaw śniadaniowy może być strzałem w dziesiątkę. Dużym powodzeniem cieszą się również pomysłowe zabawki do wanny.

Jak wybierać prezenty na Mikołajki?

Nie należy wręczać prezentów niedopasowanych do rozwoju dziecka, tych „na zaś”. Maluch po prostu nie będzie umiał ich wykorzystać. Każdy producent ma obowiązek załączania etykiety informacyjnej, na której odnotowuje przewidziany wiek dziecka, zgodnie z których dedykowana jest zabawka.

Zabawki muszą być bezpieczne, nie mogą zawierać małych ani ostrych elementów, jeśli są pomalowane, to tylko ekologiczną farbą. Najlepiej wybierać produkty polskich, lokalnych  producentów, a odrzucać chińskie, plastikowe buble.

Zwracajmy też uwagę na rzeczywiste zainteresowania dziecka, radość wywołają gadżety z motywem ulubionej postaci z bajki.

Spełniajmy potrzeby dziecka, z całą pewnością marzy o konkretnej zabawce, nawet jeśli jego wybór podyktowany jest obowiązującą modą. Mikołajki to doskonała okazja, by wywołać na twarzy malucha uśmiech.

[Głosów:0    Średnia:0/5]