Mleko matki oraz mleko modyfikowane to jedyny wystarczający pokarm dla dzieci do końca 6. miesiąca życia. W tym czasie nie musisz, a nawet nie należy, podawać dziecku innych płynów czy pokarmów. W okolicach 6. miesiąca nadchodzi jednak moment, w którym należy wziąć pod uwagę rozszerzenie diety swojego dziecka. Dla niektórych dzieci proces zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych może być bardzo trudny. W tym przypadku odpowiednio sprawdza się mleko modyfikowane Bebilon.
Rozszerzenie diety u malucha
Kiedy dostrzeżesz u dziecka oznaki gotowości do rozszerzania diety to stopniowo, małymi kroczkami podajesz nowe produkty i nadal podajesz mleko. W trakcie rozszerzania diety dziecko po 6. miesiącu życia powinno otrzymywać 2-3 posiłki uzupełniające, a po 9. miesiącu życia 3-4 , następnie mogą dojść dwie przekąski, jeśli dziecko ma apetyt na tyle posiłków. Warto wziąć pod uwagę, że pierwsze miesiące rozszerzania diety, to nadal głównie mleko. Dlatego też warto wzbogacić dietę malucha o produkty sprawdzone i dobrej jakości. Mleko modyfikowane Bebilon to bezpieczny produkt, który nie tylko podaje wszystkie najważniejsze wartości odżywcze, ale również jest smaczne dla malucha.
Mleko Bebilon – co dalej?
W kolejnych miesiącach mleka może być nieco mniej, jeśli dziecko nie ma na nie ochoty lub może otrzymywać po prostu odpowiednią ilość wapnia z nabiałem. Pamiętaj, że przy podawaniu mleka modyfikowanego, możesz spotkać się z kryzysem u dziecka. Spróbuj to przeczekać i po pewnym czasie zwiększ jego ilość. Jeśli się nie uda zadbaj o odpowiednią podaż wapnia z innych źródeł.
Samodzielna dieta
Po 1 roku życia, dziecko powinno mieć tak komponowane posiłki by jego dieta dostarczała wszystkich wartościowych i potrzebnych do rozwoju składników. Dziecko po pierwszym roku życia nadal może być karmione piersią, a także otrzymywać pewne ilości mleka modyfikowanego Bebilon.
Wapń jako główny składnik mleka Bebilon
Wapń jest obok witaminy D kluczowym składnikiem, który zapewnia dziecku prawidłowy wzrost oraz mocne kości i zęby. Jego najbogatszym źródłem jest mleko i przetwory mleczne. Mleczny wapń jest również tym, który organizm najlepiej przyswaja. Dlatego prawidłowa dieta dziecka powinna uwzględniać 3 porcje mleka (w mleka modyfikowanego) oraz przetworów mlecznych łącznie.