Jakie klocki wybrać dla małego dziecka?

Kupowanie dla dzieci zabawek jest trudne, niezależnie od ich płci czy wieku. Chociaż starsze pociechy potrafią już powiedzieć co chciałby dostać, to mają też bardzo dużo irracjonalnych zachcianek, a ich preferencje zmieniają się bardzo szybko za sprawą telewizji czy innych dzieci. Maluchy nie potrafią nam przekazać czy wolą klocki plastikowe czy drewniane, ale przynajmniej rodzice mają większe pole do kontroli tego czym dziecko się bawi, a ukochane maleństwo raczej wybredne też nie jest.

Rodzaje klocków

Klocki to bardzo rozwijające zabawki. Najfajniejsze w nich jest też to, że możemy kupić ich bardzo dużo rodzajów. Dzięki temu klockami mogą się bawić zarówno małe dzieci jak i te starsze. Ba! Nawet dorośli traktują układanie klocków jako formę relaksu. W klockach możemy dowolnie przebierać dostosowując je pod wiek i poziom zaawansowania dziecka. Dla najmłodszych znajdziemy duże, plastikowe klocki, które łatwo ze sobą połączyć lub takie, które po prostu układa się na sobie. Te drugie produkowane są z różnych materiałów. Na rynku znajdziemy klocki plastikowe, drewniane, gumowe, piankowe a nawet pluszowe i tekturowe. Sprzedawana są najczęściej w podstawowych pakietach, w których skład wchodzą same klocki, jak i w ciekawych zestawach z sorterami, koszykami. Dużą popularnością cieszą się także te klocki, które odpowiednio zestawione obok siebie układają się w obrazek, oferując tym samym zabawkę 2w1 – klocki i łatwe do ułożenia puzzle.

Czy warto płacić więcej?

Zabawki dla dzieci często wydają nam się relatywnie drogie. Niestety producenci zabawek wiedzą, że dla ukochanych pociech jesteśmy w stanie zapłacić trochę więcej, narzucając tym samym odpowiednio większą marżę na swoje produkty. I chociaż ciężko obojętnie przejść koło ślicznych, drewnianych klocków w modnych, pastelowych kolorach, które są oczywiście znacznie droższe od tych klocków plastikowych, to należy się na spokojnie zastanowić co będzie najpraktyczniejsze dla dziecka. Warto też pamiętać, że zabawki dla dzieci raczej nie długo cieszą się dużym zainteresowaniem z ich strony, więc poszukanie tańszej alternatywy lub klocków z drugiej ręki może okazać się najrozsądniejszym wyborem.

Klocki najlepsze dla maluchów

To jakie klocki kupimy powinno być uzależnione od wieku i umiejętności obdarowanego dziecka. Drewniane klocki dzięki swojej wadze są stabilniejsze w układaniu, ale ewentualne uderzenie się jednym z nich może okazać się dość bolesne. Klocki plastikowe dzięki swojej delikatności i mniejszej wadze zdają się bezpieczniejsze, ale też utrudniają sama zabawę. Warto przyjrzeć na klocki piankowym, które są miękkie i łatwiejsze w układaniu dzięki swojej powierzchni. Niestety one mogą zostać przez nasze dzieci pogryzione, a kawałki połknięte. Są też o wiele trudniejsze w czyszczeniu niż ich drewniane i plastikowe odpowiedniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]