Jaki kocyk na lato dla dziecka? Postaw na bambus!

Lato zbliża się wielkimi krokami, wszyscy już z niecierpliwością wypatrujemy cieplejszych promieni słońca, odliczamy do urlopów i planujemy jak spędzimy tegoroczne wakacje, nie myślimy tylko o jednym, że znowu będą upały.

Upalna aura jest szczególnie trudna dla najmłodszych. Z pomocą tutaj przychodzi bambus, a ściślej mówiąc – kocyk z tkaniny bambusowej.

Tkanina bambusowa – właściwości

Bambus jest najszybciej rosnącą trawą na naszym globie, ma zdolność wzrostu w niemal każdych warunkach a jeśli one sprzyjają, przyrost rośliny może przekroczyć 1 metr w ciągu doby! Co ciekawe, jest to roślina wyjątkowo zdrowa i odporna na pasożyty, szkodniki oraz choroby grzybowe, w związku z tym nie wymaga oprysków chemicznych ani użycia pestycydów. Uprawa bambusa nie jest obciążająca dla środowiska, a żywotność roślin sprawia, że jest to źródło szybko odnawialne.

Tkanina bambusowa uzyskiwana jest w procesie chemicznego rozpuszczania części rośliny i ponownego ukształtowania włókien, proces ten zapewnia włóknom szczególną delikatność oraz puszystą miękkość. Tkanina zachowuje część cech rośliny macierzystej jak właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, a także doskonałą chłonność. Jest przyjazna dla delikatnej skóry noworodka oraz dzieci z problemami jak alergie czy AZS. Tkanina z bambusa posiada także właściwości termoregulacyjne, co właśnie w cieplejsze dni jest jej najważniejszym atutem.

Pierwszym wrażeniem jakie odczuwamy dotykając tkaniny bambusowej jest chłód, daje odczucie bardzo przyjemne, komfortowe, może jakby nieco wilgotne. W dłuższym kontakcie ze skórą nadal sprawia wrażenie chłodniejszej o 2-3 stopnie niż temperatura ciała. Teraz staje się już jasne dlaczego kocyki bambusowe dla niemowląt są najlepszym wyborem na letnie dni.

Tiny Star to ceniony w Polsce producent akcesoriów dla niemowląt. Zobacz kocyki bambusowe dostępne w ofercie sklepu na tinystar.pl.

Kocyk bambusowy

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kocyków i z pewnością szybko można wypatrzeć ten najbardziej odpowiedni dla dziecka. Przy wyborze kierujmy się jakością. Jeśli poszukujemy kocyka na szczególnie gorące dni, warto zastanowić się nad zakupem otulacza bambusowego – spełni swoją rolę zapewniając maluszkowi komfort bez ryzyka przegrzania. Jeśli lato jest chłodne lub deszczowe, można zakupić kocyk dwustronny gdzie tkanina bambusowa połączona jest z innym materiałem, najczęściej bawełną lub dresówką. Kocyki bambusowe występują w różnych wariantach kolorystycznych więc bez problemu dopasujesz je do kompletowanej wyprawki.

kocyk bambusowy dla niemowlaka

Kocyki bambusowe są wygodne i trwałe w użytkowaniu, dobrze się piorą w niskich temperaturach, nie wymagają płynów zmiękczających ani prasowania. Również szybko schną i nie tracą swoich właściwości w kolejnych cyklach prania, więc kocyk w zasadzie, służy maluchowi przez lata.

Kocyk bambusowy dla niemowlaka – pomysłem na baby shower?

Jeśli narodziny maleństwa zbiegają się z cieplejszymi miesiącami w roku, to kocyk z bambusa doskonale się przyda jako prezent dla przyszłej mamy. Nawet jeśli już mama ma go w swojej wyprawce, to z pewnością ucieszy się na widok kolejnego.

Tkaniny z włókna bambusowego już od pewnego czasu są dostępne na rynku zdobywając coraz liczniejsze grono użytkowników. Przeważa wygoda i komfort noszenia, dobre dopasowywanie się do kształtu ciała oraz to, że skóra w naturalny sposób oddycha. Kocyki bambusowe dla niemowląt są zalecane przez pediatrów już od pierwszych chwil życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]