Jak przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny?

Młodzi rodzice z wielką radością wyczekują swojego pierwszego oraz każdego kolejnego dziecka. Warto przed narodzinami maluszka wszystko zorganizować tak, aby być w pełni przygotowanym na jego przyjście na świat. Pokój dziecięcy, wyprawka do szpitala to podstawowe elementy, które muszą być gotowe, aby ze spokojem móc dojechać do szpitala, wydać na świat maluszka i przywieźć go do domu.

Co zabrać ze sobą do szpitala? Czyli tzw. wyprawka.

Wyprawkę do szpitala przygotujmy już na początku trzeciego trymestru, aby potem nie denerwować się, że czegoś nam brakuje, gdyby dziecko zaplanowało wcześniej pojawić się na świecie. I najważniejsze pytanie zadawane sobie szczególnie przez młode mamy, które po raz pierwszy spodziewają się dziecka – co zabrać ze sobą do szpitala? Służymy radą w tym zakresie. Najważniejsze elementy pierwszej potrzeby to: Przynajmniej dwie koszule nocne, przystosowane do karmienia dziecka, rozpinane z boku; biustonosz do karmienia; szlafrok; klapki pod prysznic; majtki i wkłady poporodowe; wkładki laktacyjne; ręczniki; laktator; maść na brodawki; kosmetyczka z najpotrzebniejszymi przyborami do higieny osobistej.

Czy coś zabrać dla dziecka? Należy to skonsultować z placówką, w której planujemy poród. Jeśli szpital nic nie zabezpiecza w tym zakresie to zabierzmy ze sobą: ubranka (po kilka szt.) – kaftaniki, śpioszki, czapeczki; pieluchy; chusteczki nawilżane; puder; krem na odparzenia; rożek. Weźmy pod uwagę porę roku, w której rodzimy, aby wychodząc ze szpitala odpowiednio zabezpieczyć dziecko przed panującymi warunkami atmosferycznymi. Nie zapomnijmy o foteliku w samochodzie.

A jak przygotować pokoik dziecięcy?

Pokoik dziecka jest już zazwyczaj dużo wcześniej aranżowany, aby być gotowym na ten niezwykle ważny i piękny moment przybycia do domu nowego członka rodziny. Co powinno znajdować się w takim pomieszczeniu? Oczywiście łóżeczko, wyposażone w odpowiedni materac. wózek, leżaczek najlepiej z funkcją bujania, elektroniczna niania, wanienka do kąpieli, rożek, kocyk, chusta bądź odpowiednie nosidełko. Mama może opcjonalnie zaopatrzyć się w poduszkę do karmienia, to bardzo przydatny i odciążający gadżet. Nie zapominajmy o kosmetykach i odpowiedniej chemii, np. do prania ubranek dziecięcych. No i oczywiście ubranka dla dzieci, zarówno malutkie, jak i nieco większe, gdyż dziecko bardzo szybko rośnie. W tym zakresie panuje duża dowolność wyboru, a młode mamy mogą poszaleć na zakupach.

I niezbędny element, o którym czasem się zapomina – apteczka, z termometrem, gazikami, spirytusem, sola fizjologiczną, gruszką do nosa, maścią majerankową itp.

Przygotujmy się odpowiednio wcześnie! Warto to uczynić, aby czas oczekiwania przebiegł w przyjemnej, bezstresowej atmosferze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]